LZS Starowice Dolne przegrały 0:3 w meczu 30. kolejki III ligi ze Ślęzą Wrocław

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
W meczu 30. kolejki III ligi LZS Starowice Dolne zmierzył się we Wrocławiu ze Ślęzą i przegrał 0:3.

LZS Starowice Dolne znów postawiły wysokie wymagania swoim rywalom. Było to jednak za mało na zdobyciu choćby punktu. Do Wrocławia absolutnie nie jechały w roli faworyta, bo trudno takim być, kiedy zajmuje się ostatnie miejsce w lidze, a szanse na utrzymanie są jedynie iluzoryczne. Ekipa z Opolszczyzny konsekwentnie jednak stara się uprzykrzyć życie kolejnym rywalom. Przekonała się o tym w ostatniej kolejce Carina Gubin (2:1). Wcześniej w tej rundzie LZS potrafił postraszyć faworytów, jak choćby Lechię Zielona Góra (4:1), Śląsk II Wrocław (0:1 po golu w doliczonym czasie gry) czy Pniówek Pawłowice (2:2).

Ślęza potrzebowała wygranej ze Starowicami, by zapewnić sobie utrzymanie 4 kolejki przed końcem. Poprzedni mecz wygrała miesiąc wcześniej, pokonując na własnym stadionie Karkonosze Jelenia Góra (3:0). W tej rundzie jest regularnym dostarczycielem punktów słabszym drużynom, który w ostatniej kolejce zremisował 2:2 z Unią Turza Śląska, dlatego LZS mógł marzyć o dobrym rezultacie we Wrocławiu.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć bramki. Starowice trzymały się do 66. minuty, kiedy to rozwiązał się worek z golami. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Mateusz Kluzek. Minęło 13 minut i było już 2:0 po trafieniu Oskara Hampela. Wynik meczu ustalił Kamil Olek.

Starowice zagrają teraz u siebie, a zmierzą się z Unią Turza Śląska. Mecz odbędzie się w sobotę (18 maja) o godzinie 16.00. W rundzie jesiennej Unia wygrała 2:0.

Ślęza Wrocław - LZS Starowice Dolne 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Kluzek - 66., 2:0 Hampel - 79., 3:0 Olek - 90.
Starowice: Korczak – Zychowicz (63. K. Kowalczyk), Kozłowski, Zozulia, Rakowski (80. Grądowski) – Roguła (63. Skowron), Abu (34. Nowosielski), Trochanowski, Czajkowski, Rudnik (80. Konstanty) – Setla.
Żółta kartka (Starowice): Zychowicz.