1 liga futsalu. ASG Stanley Futsal Team Brzeg poległ w meczu z AZS UŚ Katowice

Brzeżanie mieli w 15. serii gier bardzo utrudnione zadanie.
Brzeżanie mieli w 15. serii gier bardzo utrudnione zadanie. Oliwer Skrzypnik
Grający w bardzo okrojonym składzie ASG Stanley Futsal Team Brzeg przegrał na wyjeździe z AZS UŚ Katowice 0:5 w meczu 15. kolejki 1 ligi futsalu (grupa południowa).

Zważywszy na to, że zespół z Brzegu udał się na teren aktualnego wicelidera tabeli bez kilku ważnych zawodników z pola (takich jak np. Przemysław Matejko czy Marcin Zajączkowski), każdy zdobyty tam przez niego punkt należałoby traktować jak duży sukces. Stanley to bowiem aktualnie dopiero 9. siła w grupie południowej.

Mimo że jego trener Artur Adasik miał niewielkie możliwości rotacji, goście próbowali się stawiać faworyzowanemu rywalowi na ile mogli. Do przerwy AZS UŚ prowadził tylko 1:0, po trafieniu Dominika Wilka.

W 26. minucie prowadzenie katowiczan podwyższył Dominik Śmiałkowski. Wcześniej gracze z Brzegu nie wykorzystali paru dogodnych okazji na doprowadzenie do remisu.

Gospodarze wynik wyśrubowali w ostatnich fragmentach rywalizacji, w dużej mierze dlatego, że brzeski zespół grał już wtedy z wycofanym bramkarzem. Z tego faktu dwa razy skrzętnie skorzystał Marcin Jastrzembski (38. i 40. minuta), a raz Mykyta Możejko (40.).

AZS UŚ Katowice - ASG Stanley Futsal Team Brzeg 5:0 (1:0)