1 liga koszykarek. Chrobry Basket Głuchołazy - Olmipia Wodzisław Śląski 81:47

Nasze koszykarki miały po meczu powody do radości.
Nasze koszykarki miały po meczu powody do radości. Oliwer Kubus
Nasz team kolejny sezon na zapleczu ekstraklasy rozpoczął wyśmienicie. Ekipa z Głuchołaz nie dała rywalkom z Wodzisławia Ślaskiego większych szans.

- Przez takie porażki jak ta z Olimpią w zeszłym sezonie nie byliśmy wyżej tabeli na koniec fazy zasadniczej i przez to w play off szybciej trafiliśmy na trudniejsze rywalki, dlatego teraz musimy wystrzegać się takich wpadek - mówił przez startem rozgrywek trener naszego zespołu Tadeusz Widziszowski.

I jego podopieczne musiały sobie wziąć takie słowa do serca, bo wręcz zmiotły rywalki z parkietu. Jedyny, pewnego rodzaju, zastój zanotowały tylko w drugiej kwarcie, gdy zwyciężyły tę odsłonę z przewagą „tylko” trzech punktów. Mogły jednak sobie na to pozwolić bo po inauguracyjnej partii było 25:11 dla nich.

Co ciekawe jednak początek spotkania w ogóle nie wskazywał na to, że będzie aż tak łatwo. Mało tego, jeszcze na półmetku inauguracyjnej odsłony był remis po 9. Od tego miejscowe zaczęły wyśmienicie bronić i kapitalnie grać w ofensywie. Dość powiedzieć, iż drugą część pierwszej kwarty wygrały 16:2!

Początek drugiej odsłony znowu jednak mógł wskazywać na to, że przyjezdne nie zamierzają odpuszczać, albowiem zaczęły mozolnie odrabiać straty i gdy zniwelowały cztery „oczka” różnicy sygnał do ataku dały Kinga Piędel i Marta Kulak. Pierwsza dwa razy trafiła „za trzy”, druga raz i miejscowe znowu mogły w pełni kontrolować przebieg wydarzeń, bo było już 41:22 dla nich.
Potem już w tej odsłonie toczyła się dość wyrównana walka, ale nasze koszykarki mogły sobie na to pozwolić.

Jeśli jeszcze ekipa Olimpii miała ochotę na poprawę wyniku po przerwie to głucho-łazianki zupełnie wybiły im to z głowy. Co prawda rywalki w ciągu 200 sekund po wyjściu z szatni rzuciły sześć punktów, ale to był ich ostatni zryw. Szybko bowiem znowu zostały sprowadzone na ziemie, bo do końca meczu, czyli przez grubo ponad kwadrans zdobyły już tylko dwa razy więcej punktów aniżeli w tym opisywanym czasie.

Chrobry Basket Głuchołazy - Olimpia Wodzisław Śląski 81: 47 (25:11, 21:18, 20:11, 16:7)
Chrobry: Caner 15, Misiek 14, Piędel 13, Deko 10, Kulak 7, Winnicka 6, Dobrowolska 5, Witkoś 5, Majka 4, Kucharska 2, Jurek, Madej. Trener Tadeusz Widziszowski

Pozostałe mecze 1 kolejki:
AZS AJP II Gorzów Wlkp. - AZS AJP III Gorzów Wlkp. 78:52, AZS II Poznań - MUKS Poznań 70:85, Karkonosze Jelenia Góra - Tęcza Leszno 55:83, Zagłębie Sosnowiec - Politechnika Kraków 66:65. Pauzował Grot Pabianice.