1 liga koszykarek. Gładka wygrana Chrobrego Głuchołazy

Sandra Ludwiniak trafiła wszystkie cztery rzuty, które oddała w niedzielnym meczu. Oliwer Kubus
Głuchołazianki we własnej hali pokonały Tęczę Leszno 79:53.

Gospodynie rozpoczęły mecz z ostatnią drużyną w tabeli od niezwykle mocnego uderzenia. Po trzech minutach prowadziły już 11:0. Siedem kolejnych punktów zdobył wprawdzie zespół Tęczy, ale głuchołazianki ponownie odskoczyły i po pierwszej kwarcie prowadziły aż 28:8. Biorąc pod uwagę, że ekipa Chrobrego ma większy potencjał i wygrała więcej meczów w tym sezonie, taka przewaga była w zasadzie nie do roztrwonienia.

Zresztą przyjezdne nie były w stanie się zbliżyć do drużyny z Głuchołaz. Mała nadzieja w ich szeregach mogła się pojawić jedynie na początku drugiej kwarty, kiedy to ze stanu 28:8 zrobiło się 28:14. Kolejnych dziewięć punktów zdobyły jednak podopieczne trenera Tadeusza Widziszowskiego, tym samym uspokajając sytuację.

Mając kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie gospodynie grały bardzo mądrze. Spokojnie punktowały swoje rywalki i utrzymywały stałą przewagę. Dzięki temu dłużej na parkiecie mogły przebywać zawodniczki rezerwowe. Koszykarki Tęczy straty chciały odrabiać rzucając z dystansu. Miały jednak fatalną skuteczność. Oddały aż 31 rzutów za trzy punkty i trafiły tylko cztery. Miejscowe też cztery razy trafiały zza łuku, ale miały znacznie mniej, bo 12 prób.

Ekipa Chrobrego po tej wygranej umocniła się na 5. miejscu w gronie 11 drużyn grupy południowej 1 ligi i przy okazji zrehabilitowała się za porażkę w poprzedniej kolejce w Wodzisławiu.

Po 18 meczach fazy zasadniczej (zostały do rozegrania jeszcze dwa) Chrobry ma w dorobku 26 punktów. O jeden mniej ma szósty Basket Aleksandrów Łódzki, a o dwa mniej Karkonosze Jelenia Góra, które jednak rozegrały o jeden mecz mniej.

Chrobry Głuchołazy - Tęcza Leszno 79:53 (28:8, 14:12, 17:17, 20:16)
Chrobry: Winnicka 13 (1x3), Deko 15 (1x3), Kulak 12 (2x3), Kret 12, Czarnecka 10 - Ludwiniak 8, Jurek, Fundeła, Kucharska 5, Barczuk 1, Paranowska 3. Trener Tadeusz Widziszowski.
Tęcza: Dąbrowska, Wojdalska 18 (1x3), Woźniak 8 (2x3), Gadkowska 2, Hołtyn 8 - Krajewska, Le­wińska 2, Franckowiak 2, Lubińska 2, Brambor 6, Łakoma 2, Raczyńska 3 (1x3). Trener Ryszard Barański.
Sędziowali: Maciej Guzik (Bytom) i Wojciech Dąbrowski (Katowice). Widzów 350.