1 liga koszykówki kobiet. Koniec sezonu dla Chrobrego Basket Głuchołazy

Oliwer Kubus
Na pierwszej rundzie play-off zakończyły zmagania w obecnym sezonie 1-ligowe koszykarki Chrobrego Basket Głuchołazy. W bezpośrednio decydującym o awansie do kolejnej rundy spotkaniu okazały się nieznacznie słabsze od Tęczy Leszno.

Przed rozpoczęciem trzeciej potyczki w tej serii niezwykle trudno było wskazać jednoznacznego faworyta. Obie drużyny reprezentują bowiem podobny poziom, o czym najlepiej świadczyły wyniki dwóch ich pierwszych konfrontacji w fazie play-off.

Lepiej rozpoczęła się ona dla Chrobrego, który u siebie triumfował, dopiero po dogrywce, 70:68. W Lesznie Tęcza wygrała z kolei 61:54, przez co rywalizacja pomiędzy 4. a 5. drużyną sezonu zasadniczego grupy B musiała definitywnie rozstrzygnąć się na Opolszczyźnie.

I już przebieg pierwszej kwarty w trzeciej potyczce zwiastował, że będzie ona niezwykle zacięta. Po sześciu minutach gry było 11:6 dla Chrobrego, ale końcówkę znacznie lepiej rozegrały przyjezdne, przez co ostatecznie inauguracyjna część gry zakończyła się remisem 13:13.

W kolejnej, nie licząc samego jej początku, dość wyraźnie lepsza była znów Tęcza. Zawodniczki z Leszna radziły sobie na tyle dobrze, że na półmetku prowadziły sześcioma punktami.

Dłuższa przerwa po drugiej kwarcie nieco wybiła je jednak z rytmu, ponieważ scenariusz zmagań w trzeciej kwarcie zmienił się o 180 stopni. Koszykarki Chrobrego zanotowały w niej zdecydowanie swój najlepszy fragment, co poskutkowało tym, że z nawiązką odrobiły poniesione wcześniej straty.

Przede wszystkim owocne starania tercetu Kinga Piędel - Agnieszka Misiek - Ewa Canert sprawiły, iż ekipa z Głuchołaz wygrała tą odsłonę aż 21:11 i na 10 minut przed końcową syreną miała cztery „oczka” zaliczki (44:40).

O ich końcowym niepowodzeniu zadecydowała dopiero słabsza postawa w ostatnich fragmentach spotkania. Dość powiedzieć, że jeszcze na 100 sekund przed upływem regulaminowego czasu gry, głuchołazianki, po celnym rzucie za dwa Marleny Deko, wygrywały jeszcze 59:58. Od tego momentu nie zdobyły już jednak żadnego punktu, podczas gdy rywalki dołożyły ich sześć.

Tym samym to Tęcza zagra w kolejnej, ćwierćfinałowej rundzie z AZS-em Uniwersytet Gdańsk. Dla Chrobrego Basket sezon już się zakończył.

Chrobry Basket Głuchołazy - Tęcza Leszno 59:64 (13:13, 10:16, 21:11, 15:24)
Chrobry: Piędel 13, Deko 11, Misiek 10, Canert 7, Majka 6, Kulak 5, Kucharska 4, Dobrowolska 3.