1 liga piłkarzy ręcznych. Olimp Grodków wygrał po karnych w hali Boru Oborniki Śląskie

Olimp wygrał trudny bój.
Olimp wygrał trudny bój. Damian Kapinos
Po raz czwarty karne w tym sezonie rozgrywali szczypiorniści Olimpu Grodków, a za nimi „dopiero” dziewiąta kolejka. Na szczęście nasz team w tego typu konfrontacji zwyciężył po raz trzeci.

Do tego tym razem ekipa z powiatu brzeskiego zrobiła to na wyjeździe zwyciężając w Obornikach Śląskich. Szacunek gościom należy się tym bardziej, iż przez cały czas był to dla nich bardzo trudny bój.

I to od początku, a ten należał do Boru, którzy po ośmiu minutach prowadzili 5:3. Potem jednak przez 200 sekund nie zanotowali choćby jednego trafienia, a grodkowianie podwoili swój dorobek. Mało tego, po upływie takiego samego okresu i po rzucie Mateusza Wiśniowieckiego bło 9:7 dla nich. Niestety, wtedy to oni stanęli i cztery minuty później rywale odzyskali prym w tym starciu (10:9), którego już nie oddali do końca tej odsłony.

Po zmianie stron Olimp jednak nie zamierzał odpuszczać, a po udanej próbie Michała Bernasia nawet miał gola więcej (18:17). Niestety, był to ostatni tego typu stan rzeczy w tym meczu, a była to dopiero 35 minuta gry. Później to już miejscowi nadawali to grze. Do tego stopnia, że po rzucie Eryk Sawickiego na niespełna kwadrans do końca było 26:22 dla nich.

Ba! 120 sekund przed końcem tablica pokazywała 29:26 dla gospodarzy. Odpuszczać jednak nie zamierzał Sebastian Kolanko, który w tym spotkaniu rzucił łącznie dziewięć goli, a w samej końcówce dwa!

Najpierw zmniejszył straty, a następnie - w praktycznie przy ostatniej szansie - wykorzystał rzut karny doprowadzając do remisu, a tym samym do dodatkowej serii „siódemek”.

W niej to gracze Olimpu już nie pudłowali. Trafiali kolejno Paweł Chmiel, Paweł Prokop, Michał Daszczenko, Michał Bernaś i Sebastian Kolanko, a że u rywali pomylił się Kamil Ramiączek to nie mieli nawet piątego podejścia.

Bór Oborniki Śląskie - Olimp Grodków 30:30 (16:15), po karnych 3:5