1 liga siatkówki. Mickiewicz Kluczbork podjął walkę, lecz znów zabrakło zwycięstwa

Siatkarze Mickiewicza muszą znów jak najszybciej zacząć punktować, by móc realnie myśleć o utrzymaniu się w 1 lidze. Oliwer Kubus
Mickiewicz Kluczbork przegrał po raz szósty w sezonie i wciąż czeka na przełamanie złej passy. Po raz drugi z rzędu nie zdobył nawet seta. Tym razem uległ 0:3 Ślepskowi Suwałki.

Za kluczborczanami też czwarty kolejny ligowy mecz, w którym nie dopisali do swojego dorobku choćby jednego „oczka”.

- Cały czas powtarza się sytuacja, że do pewnego momentu gramy jak równy z równym, a potem w naszej grze nagle coś totalnie się zacina - mówił po meczu 5. kolejki ze Stalą Nysa (0:3) ich środkowy, Konrad Mucha.

W starciu ze Ślepskiem, który już od kilku lat jest bardzo solidnym 1-ligowcem, słowa zawodnika naszego beniaminka ponownie znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Najbliżej sukcesu gracze Mickiewicza byli w trzeciej partii, ale ostatecznie po zaciętej końcówce, zakończonej walką na przewagi, to goście z Suwałk przypieczętowali wtedy swoją wygraną za trzy punkty. Miejscowi w niezłym stylu wrócili wtedy do gry po wysokiej przegranej w drugiej odsłonie (17:25).

Gospodarze postawili też rywalom solidny opór w pierwszym secie, ale marne to pocieszenie, ponieważ ich sytuacja w tabeli, z kolejki na kolejkę, wygląda coraz mniej ciekawie.

Mickiewicz Kluczbork - Ślepsk Suwałki 0:3 (23:25, 17:25, 24:26)
Mickiewicz: Brożyniak, Kowalonek, Mucha, Frąc, Pasiński, Jedliński, Stysiał (libero) oraz Parcej, Gontarewicz, Maćkowiak, Napiórkowski.