1 listopada rozpoczyna się projekt pod nazwą "Szkoła ćwiczeń". Jego partnerem jest WSZiA w Opolu

Marcin Oleksiuk
Projekt ma przede wszystkim pomóc nauczycielom w zakresie wprowadzenia skutecznych metod pracy, rozwijających kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne uczniów.
Projekt ma przede wszystkim pomóc nauczycielom w zakresie wprowadzenia skutecznych metod pracy, rozwijających kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne uczniów. fot. arch. uczelni
Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji jest partnerem trzeciej już „szkoły ćwiczeń”. Tym razem zaproszenie do udziału w projekcie otrzymała od Gminy Nysa, która będzie pełnić rolę Lidera całego przedsięwzięcia.

Projekt ma przede wszystkim pomóc nauczycielom w zakresie wprowadzenia skutecznych metod pracy, rozwijających kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne uczniów - mówi Beata Szymczakowska, pomysłodawczyni projektu i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niwnicy.

- Naszym założeniem od samego początku było zebranie instytucji, które ten proces wspomogą, tak aby nauczyciele z naszego regionu mogli skorzystać nie tylko z pomocy fachowców, ale i przydatnej i aktualnej wiedzy - dodaje Szymczakowska. - Dlatego będziemy go realizować wspólnie z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego w Nysie, czy też Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Opolu, która ma ogromne doświadczenie
w realizacji takich przedsięwzięć - dodaje pani dyrektor.

Realizacja projektu rozpocznie się od 1 listopada i potrwa do sierpnia 2020 roku. Wszelkie informacje będą dostępne na stronie internetowej Lidera.

- Kluczowe obszary tematyczne, jakie chcemy wesprzeć to języki obce przedmioty przyrodnicze, informatyka oraz matematyka - mówi dr Sławomir Śliwa, który będzie koordynował projekt ze strony WSZiA.

- Skupimy się również na tzw. „transversal skills”, czyli umiejętnościach uniwersalnych, przydatnych chociażby na rynku pracy. Wszystkie te działania będą odbywać się w różnych, ciekawych formach kształcenia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych - dodaje dr Śliwa.

- Z perspektywy nauczyciela akademickiego, metodyka, ale przede wszystkim pedagoga cieszę się, że podejmowane są w naszym regionie takie inicjatywy. Tym bardziej, że nie jest to łatwy projekt i wymaga dużego zaangażowania i nakładów pracy - podsumowuje dr Śliwa.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska