19 medali na koncie wojowników z Opola. Brawo!

Ekipa Forca Brava.
Ekipa Forca Brava. Klubowe
Zawodnicy Forca Brava sezon zaczęli z wysokiego pułapu. Z piątej edycji Pucharu Polski w jui jitsu przywieźli 9 medali

- To była jedna z największych i najbardziej prestiżowych krajowych imprez w sezonie - wyjaśnia Leszek Jaremkowski, trener i zawodnik Forca Brava. - Należą do nich mistrzostwa Polski rozgrywane w formułach NoGi i Gi oraz Puchar Polski w obu formułach. W Luboniu walczyliśmy w formule NoGi, a do walk przystąpiło ponad 700 zawodników z całej Polski.

Bardzo dobrze spisał się Adam Florek, który dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Został mistrzem w kategorii niebieskich pasów do 97,5 kg zarówno w formule adult (zawodnicy do 30 lat) oraz master (zawodnicy powyższej 30 lat). Dwa medale zdobył także Leszek Jaremkowski. Był wicemistrzem w kategorii czarnych pasów adult oraz mistrzem kraju w kategorii masters. Warto podkreślić, że w gronie masters tytuł wywalczył po raz czwarty z rzędu.

Dorobek Forca Brava brązowymi medalami uzupełnili: Tomasz Anklewicz (białe pasy do 79,5 kg masters) i Maksymilian Kubiak (purpurowe pasy do 85,5 kg adult).
- Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników, bowiem coraz regularniej przywożą medale z tych najważniejszych zawodów w sezonie - podsumował Jaremkowski.

W PP startowali także przedstawiciele innych klubów Opolszczyzny. Srebrne medale wywalczyli: Arman Wilski (niebieskie pasy do 67,5 kg, Next Level BJJ Opole) i Dariusz Michalewski (niebieskie pasy masters do 85,5 kg, Gladiatorek Krapkowice) zaś 1. miejsce w konkurencji białych pasów kobiet zajęła Justyna Siemianiuk (do 51,5 kg, Next Level BJJ).