2 liga koszykarek. Stal Brzeg nie zbacza ze zwycięskiego kursu

Marika Jochańska zdobyła osiem punktów dla Stali.
Marika Jochańska zdobyła osiem punktów dla Stali. Sławomir Jakubowski
W swoim 15. meczu w tym sezonie brzeżanki odniosły 13. zwycięstwo.

Pokonały na wyjeździe rezerwowy zespół 1-ligowego AZS-u Poznań. Spotkanie przez 35 minut było bardzo wyrównane. Kluczowy jego moment nastąpił zaraz po przerwie. Po 20 minutach „Stalówki” prowadziły tylko 29:26. Pierwsze pięć minut trzeciej kwarty wygrały jednak 16:0 i prowadziły 45:26. Takiej zaliczki nie mogły już roztrwonić. Podopieczne trenera Michała Kamienieckiego spokojnie kontrolowały przebieg dalszej części meczu i zasłużenie wygrały.

Tym samym przybliżyły się do zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc, które premiowane będą grą w turniejach barażowych o awans do 1 ligi. Zostało im jeszcze pięć meczów. Zagrozić im może w zasadzie jedynie Ostrovia II Ostrów. Spotkanie z nią za niespełna dwa tygodnie w Brzegu. Wcześniej, bo w najbliższą niedzielę zawodniczki Stali zagrają w Ostrowie z ekipą One.

AZS II Poznań - Stal Brzeg 52:74 (13:15, 13:14, 13:30, 13:15)
Stal: Księżopolska-Kotarba, Mićków 20 (2x3), Teklińska 6, Kamieniecka 6, Witkoś 11 - Błasiak 4, Rorat 15 (1x3), Dzieduszyńska, Jochańska 8, Wierzbicka 4. Trener Michał Kamieniec­ki.

W tabeli grupy zachodniej 2 ligi brzeżanki zajmują 2. miejsce z dorobkiem 28 punktów w 15 meczach. Do rozegrania zostało im tylko pięć. Prowadzi Lider Swarzędz, który ma 31 punktów, ale też o jeden mecz rozegrany więcej. Na 3. miejscu jest MKS II Polkowice (26 punktów w 16 meczach), a na 4. Ostrovia II Ostrów (21 punktów w 12 meczach).