2 liga koszykarzy. Team z Nysy nie dał szans Stali Ostrów Wlkp.

Team z Nysy rywalizuje w grupie D zmagań 2 ligi.
Team z Nysy rywalizuje w grupie D zmagań 2 ligi. Materiały klubowe
Bardzo udanie dokończyli 10. kolejkę 2 ligi koszykarze IgnerHome AZS Basket Nysa. Nasz zespół rozbił bowiem u siebie Stal Ostrów Wielkopolski 91:52!

Mecz od początku toczył się pod dyktando miejscowych, którzy na przerwę schodzili już z przewagą 22 punktów. W trzeciej kwarcie nieco zmniejszyli tempo, ale i tak ją wygrali. Z kolei w finałowej odsłonie wrócili do dobrej skuteczności. Swoją drogą jednak to nie tylko temu elementowi swojej gry zawdzięczają tak okazałe zwycięstwo.

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu - nie krył po mecz szkoleniowiec nysan. - Zagraliśmy skutecznie w ataku, ale przede wszystkim zagraliśmy konsekwentnie w obronie. Zatrzymaliśmy przeciwnika na 52 punktach i dlatego tym bardziej cieszymy się z wygranej - mówił Marcin Łakis.

Warto zauważyć, że po tej wygranej jego podopieczni awansowali z 11 na 8 pozycję w tabeli grupy D.

IgnerHome AZS Basket Nysa - Stal Ostrów Wielkopolski 91:52 (25:17, 27:13, 14:11, 25:11)