2 liga piłkarzy ręcznych. Derby dla OSIR-u Komprachcice, bardzo ważny triumf Olimpu Grodków

Paweł Prokop odegrał ważną rolę w wygranej Olimpu nad Forzą.
Paweł Prokop odegrał ważną rolę w wygranej Olimpu nad Forzą. Sławomir Jakubowski
Olimp Grodków po wygranej u siebie z Forzą Wrocław pozostał w grze o awans do 1 ligi.

Absolutnie najważniejszym wydarzeniem w 19. kolejce 2 ligi (grupa dolnośląska) było starcie lidera z wiceliderem. Przewodząca w tabeli Forza Wrocław przyjechała do Grodkowa na mecz z drugim Olimpem.

Znacznie większa presja ciążyła przed rozpoczęciem meczu na grodkowianach. A to dlatego, że w weekend poprzedzający starcie z wrocławianami sensacyjnie polegli oni w wyjazdowym starciu ze Zwem Świebodzin. Gracze Forzy skrzętnie wykorzystali to potknięcie i odskoczyli od naszego zespołu już na sześć punktów. Było więc jasne, że kolejna porażka Olimpu, w bezpośrednim starciu, już niemalże zamknęłaby mu furtkę prowadzącą do awansu.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo niekorzystnie dla szczypiornistów z Grodkowa. Po siedmiu minutach gry przegrywali oni już bowiem 1-4. Ich pobudka nastąpiła jednak bardzo szybko. Było to przede wszystkim możliwe za sprawą bardzo dobrej postawy bramkarza Marcina Młoczyńskiego, który udanymi interwencjami dał swojej ekipie impuls do wszczęcia pogoni. Goście jednak do końca pierwszej połowy stawiali twarde warunki, przez co na półmetku był remis 10-10.

Druga odsłona była już prawdziwym popisem grodkowian. Rozegrali oni prawdopodobnie najlepsze 30 minut w sezonie i ostatecznie pokonali lidera różnicą aż dziesięciu trafień! Tym samym udowodnili, że walka o awans do 1 ligi nie została jeszcze zakończona.

Jednostronne derby

Mniej emocji niż hitowy mecz w Grodkowie wywoływała derbowa potyczka Orlika Brzeg z OSiR-em Komprachcice. Zgodnie z oczekiwaniami, upłynęła ona pod wyraźne dyktando faworyta.

Znacznie wyżej plasujący się w tabeli gracze OSiR-u tylko przez pierwsze 20 minut mieli problem z udowodnieniem swojej wyższości. Potem już zdominowali ostatnich w stawce brzeżan.

Orlik Brzeg - OSiR Komprachcice 34-37 (12-18)
Orlik: Andraszak, Bednarek - Błajda 1, Stopka 4, Włodek 9, Brzeżański 6, Grochowski 8, Wojcieszek 5, Macyszyn 1. Trener Paweł Pietraszek.
OSIR: Oleksyn, Bożych - Tracz, K. Juros 4, Gajda 2, Gradowski, Piech 6, Stelnicki 1, Ungier 5, Adamczyk 6, Węgrzynowicz 7, Kurus 6. Trener Bartłomiej Jasiówka.

Olimp Grodków - Forza Wrocław 29-19 (10-10)
Olimp: Młoczyński, Muszak - Maciejewski 4, Koszyk, Żubrowski 3, Chmiel 3, Prokop 6, Kolanko 4, Stępień, Kulej, Mierzwiński 1, Ogorzelec 3, Świerczyński 2, Hertel 3. Trenerzy Piotr Mieszkowski i Grzegorz Malinowski.