2 liga piłki ręcznej. Olimp Grodków wygrał, ekipy OSIR-u Komprachcice i Orlika Brzeg przeżyły dramat

Maciej Maciejewski okazał się motorem napędowym Olimpu.
Maciej Maciejewski okazał się motorem napędowym Olimpu. Sławomir Jakubowski
Ekipy Orlika Brzeg i OSiR-u Komprachcice przegrały swoje mecze w bolesnych okolicznościach. Pewnie zwyciężył natomiast Olimp Grodków.

Szczypiorniści z Brzegu mieli czego żałować, ponieważ jeszcze na dziesięć minut przed końcem meczu u siebie z Żagwią Dzierżoniów prowadzili 29-25. Roztrwonili jednak tą zaliczkę i doszło do rzutów karnych. W nich decydującą próbę zmarnował Grzegorz Wojcieszek.

Drużyna z Komprachcic przegrała natomiast jedną bramką na wyjeździe ze Spartą Oborniki Wielkopolskie, po golu straconym z karnego w ostatniej minucie.

Olimp Grodków wygrał z kolei po raz 15. w sezonie, okazując się zdecydowanie lepszym od Boru Oborniki Śląskie.

Olimp Grodków - Bór Oborniki Śląskie (16-13)
Olimp: Muszak, Młoczyński - Maciejewski 7, Hertel 2, Żubrowski 5, Chmiel 5, Prokop 2, Kolanko 3, Stępień 1, Kulej 1, Mierzwiński 1, Ogorzelec 5, Białożyt, Świerczyński 3, Turyniewicz. Trenerzy Piotr Mieszkowski i Grzegorz Malinowski.

Orlik Brzeg - Żagiew Dzierżoniów 31-31 (17-15), karne 4-5
Orlik: Andraszak, Bednarek - Błajda 4, Krawczyk 4, Włodek 9, Wojcieszek 4, Macyszyn 2, Stypiński, Pieńczewski 8. Trener Paweł Pietraszek.

Sparta Oborniki Wielkopolskie - OSiR Komprachcice 27-26 (18-14)
OSiR: Jarosz, Oleksyn - Adamczyk, Gradowski, K. Juros, Marcyniuk, Piech, Tracz, Ungier, Wiśniowiecki. Trener Bartłomiej Jasiówka.