20 pokoi dla ratowników medycznych, pielęgniarzy i pielęgniarek przygotowano w ośrodku OSP w Turawie

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
W Ośrodku Szkoleniowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Turawie jest 20 pokoi, z których obecnie mogą skorzystać ratownicy medyczni i pielęgniarki/pielęgniarze Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu.
W Ośrodku Szkoleniowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Turawie jest 20 pokoi, z których obecnie mogą skorzystać ratownicy medyczni i pielęgniarki/pielęgniarze Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu. Archiwum ośrodka
Władze ośrodka OSP zdecydowały o udostępnieniu go dla pielęgniarek/pielęgniarzy i ratowników medycznych z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu do odpoczynku i odizolowania się od rodzin, w trosce o bezpieczeństwo ich bliskich.

Pismo z taką informacją do marszałka województwa i wojewody opolskiego skierowała kierownik ośrodka ZOSP RP w Turawie. Do dyspozycji ratowników medycznych i pielęgniarzy/pielęgniarek z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu jest 20 pokoi z osobnymi węzłami sanitarnymi, co oznacza, że obiekt spełnia wymogi sanitarne.

Od 16 marca Ośrodek Szkoleniowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Turawie, za zgodą prezesa zarządu głównego OSP RP druha Waldemara Pawlaka, zostaje przeznaczony na miejsce izolacji i odpoczynku ratowników medycznych i pielęgniarzy/ pielęgniarek z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu - informuje kierownik ośrodka Aleksandra Ambros-Dorota.

W uzasadnieniu napisano, że w ten sposób OSP chce pomóc personelowi medycznemu, pracującemu obecnie ciężko w zespołach ratownictwa medycznego i narażającemu swe zdrowie w kontakcie z osobami potencjalnie zarażonymi koronawirusem Covid-19.

- Jest oczywistym, że w obliczu ciężkiej sytuacji epidemicznej w naszym kraju personel medyczny będzie coraz bardziej wyczerpany - czytamy w uzasadnieniu. - Chcemy zadbać o to, by mieli gdzie odpocząć pomiędzy ciężkimi dyżurami, a przede wszystkim, by nie narażali swych rodzin na bezpośredni, codzienny kontakt po powrocie do domostw.

I dalej: "Ratownicy medyczni, pielęgniarze i pielęgniarki OCRM to w chwili obecnej grupa osób wystawiana na tzw.”pierwszy ogień”, potrzebują wsparcia zarówno ze strony władz, samorządu opolskiego, jak i wszystkich tych instytucji, które powstały, by nieść pomoc bliźniemu i współpracować przy tym zgodnie z zasadami tzw. ludzkiej życzliwości".

OSP nie jest w stanie zapewnić osobom, które zdecydują się skorzystać z tej oferty, pełnego wyżywienia ("Panie zatrudnione w kuchni ośrodka na umowy-zlecenia nie chcą pracować, boją się o swe zdrowie, są osobami starszymi" - argumentuje kierownik).

Stąd prośba do marszałka o zaangażowanie się w pomoc przez zapewnienie codziennego cateringu. Kierownik ośrodka jest gotowa pomóc w organizacji logistycznej takiego przedsięwzięcia.

Więcej informacji dla zainteresowanych taką pomocą pracowników medycznych OCRM można znaleźć na stronie: www.strazakturawa.pl lub bezpośrednio pod numerem telefonu: 693 133 313

Violetta Ruszczewska, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego, zadeklarowała pomoc ośrodkowi.

od 7 lat
Wideo

Zamach na Roberta Fico. Stan premiera Słowacji jest poważny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska