4 liga piłkarska. Małapanew Ozimek - Unia Kolonowskie 3-1

Michał Bienias spędził na boisku 63 minuty.
Michał Bienias spędził na boisku 63 minuty. Sławomir Jakubowski
Piłkarze z Ozimka zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w ostatnich minutach.

Scenariusz ligowej rywalizacji zupełnie nie przypominał tego, który obserwowaliśmy niespełna trzy tygodnie temu, w meczu Małejpanwi z Unią w ćwierćfinale Pucharu Polski. Wówczas to ozimski zespół udzielił rywalom bardzo surowej lekcji, wygrywając u siebie aż 8-1.

- Wtedy chcieliśmy zagrać ofensywnie i zostaliśmy brutalnie zweryfikowani - mówił Kazimierz Kucharski, trener Unii. - Teraz ustawiliśmy się mocno defensywnie i czekaliśmy na kontry.

To właśnie w taki sposób ekipa z Kolonowskiego doprowadziła w 64. minucie do wyrównania, kiedy to Paweł Wróblewski odpowiedział na trafienie Konrada Górniaszka z pierwszej połowy.

Remis utrzymywał się aż do 84. minuty. Dopiero wtedy impas gospodarzy przełamał Michał Bienias. Chwilę później kropkę nad „i” postawił natomiast Kacper Kamiński.

Małapanew Ozimek - Unia Kolonowskie 3-1 (1-0)
Bramki: 1-0 Górniaszek - 24., 1-1 P. Wróblewski - 64.,2-1 Grześkiewicz - 84., 3-1 Kamiński - 87.
Małapanew: Jarosiński - Trębacz (63. Suchecki), Lewandowski, Kubicz (63. Stępień) - Komor, Górniaszek (46. Riemann), T. Wróblewski, Kuchta - Bienias (63. Grześkiewicz), Kamiński, Semik. Trener Dariusz Kaniuka.
Unia: M. Mesjasz - Rejowski, Wacławczyk, Asztemborski, Pawelec (73. Bartodziej), Dandyk - Kwasik, Dombrowski (82. Labus), Ostrowski (89. Mańczyk), Włoch (89. Smyk) - P. Wróblewski. Trener Kazimierz Kucharski.
Żółte kartki: Górniaszek - Dombrowski, Włoch.
Sędziował Adam Kupka (Kędzierzyn-Koźle).