4. liga piłkarska. Victoria Chróścice - Po-Ra-Wie Większyce 1-4

Mirosław Szozda
Goście rozbili rywala w 11 minut po przerwie.

Losy spotkania rozstrzygnęły się tak naprawdę pomiędzy 48. a 59. minutą. Wtedy to bowiem piłkarze z Większyc zdobyli aż trzy gole i tym samym wyszli na prowadzenie 4-1.

Strzelanie po przerwie rozpoczął dla nich Sławomir Kierdal, który umiejętnie dopadł na 18. metrze do piłki wybitej po rzucie rożnym i ładnym uderzeniem z półobrotu skierował ją do siatki.

Kilka chwil później jego drużyna wyprowadziła kontratak, przy którym w polu karnym Victorii zderzyło się ze sobą paru zawodników. Do piłki pozostawionej samotnie tuż przed bramką dopadł Wojciech Wiluk i nie miał problemów z dopełnieniem formalności.

Kropkę nad „i” postawił natomiast Kamil Stachura, także po kontrataku. Wykorzystał on sytuację „sam na sam”, omijając bramkarza Victorii Patryka Walkowicza.

Dla tego zawodnika było to drugie trafienie w meczu, ponieważ wcześniej, dokładnie w 19. minucie, otworzył on wynik rywalizacji.

Na przerwę obie drużyny schodziły jednak przy stanie 1-1, ponieważ strzałem z rzutu karnego, podyktowanego za faul Kewina Ociepki, wynik rywalizacji wyrównał Paweł Grabowiecki. Na więcej jednak ekipy z Chróścic już stać nie było, choć wizualnie jej gra wcale nie wyglądała źle.

- Victoria piłką grała całkiem nieźle, ale jej gracze popełniali bardzo proste błędy w obronie - mówił Mariusz Janik, drugi trener Po-Ra-Wia. - My w pierwszej połowie graliśmy dość wesoły futbol, ale w drugiej, dzięki trzem szybkim trafieniom, już zapewniliśmy sobie sukces.

- Nie wiem już, jak mam wytłumaczyć te błędy, po których tracimy gole - kwitował z kolei Bartłomiej Jacek, szkoleniowiec Victorii, na facebookowym fanpage’u drużyny.

Victoria Chróścice - Po-Ra-Wie Większyce 1-4 (1-1)
Bramki: 0-1 K. Stachura - 19. , 1-1 Grabowiecki - 35. (karny), 1-2 Kierdal - 48., 1-3 Wiluk - 53., 1-4 K. Stachura - 59.
Victoria: Walkowicz - Budnik, Damian Polok, Gnoiński (76. Olejnik), Tomczak - Olszacki, Dastin Polok, Grabowiecki, Perz (84, Zmarzlik) - Marek, Koval.
Po-Ra-Wie: Bil - S. Stachura (74. Chałupa), Blaucik, Kierdal, Ociepka - P. Modlich (46. Stelmach), Łebkowski, Wiluk - Mazurkiewicz (72. K. Modlich), Szafarczyk (81. Menz), K. Stachura.
Żółte kartki: Budnik - S. Stachura, Szafarczyk.