MKTG SR - pasek na kartach artykułów

4. liga podkarpacka. Ekoball Stal Sanok pokonuje Lechię Sędziszów. Zobacz zdjęcia

Sebastian Czech
Gracze Ekoball Stali Sanok wygrali kolejny mecz. Tym razem na własnym boisku ograli Lechię Sędziszów Małopolski 3:2.

Do przerwy prowadziła Lechia, lecz sanoczanie po przerwie w krótkim czasie zdołali zdobyć trzy gole, odwracając losy spotkania.
Ekoball Stal w ogóle od początku przejął inicjatywę. Gospodarze szybko osiągnęli przewagę, spychając rywali do defensywy, jednakże niewiele z tego wynikało. Skutecznością za to błysnęli przyjezdni. Piłkę mniej więcej na połowie boiska przejął Kamil Wesołowski, wyprzedził sanockich obrońców, ograł bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Drugą połowę ponownie korzystniej zainaugurowali miejscowi. Tym razem również efektywnie. W 54. minucie po akcji Szymona Słysza lewą stroną boiska i zagraniu na pole karne Dawid Czyrny skierował piłkę do pustej bramki. Gole zaczęły sypać się niczym z rękawa.

Za parę minut Czyrny faulowany był przez Karola Iwańskiego w polu karnym i sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę, a za chwilę Miłosz Gierczak trafił w poprzeczkę, przewrotkę Czyrnego odbił Dariusz Półkoszek i dopiero trzecia poprawka, Łukasza Tabisza głową, znalazła drogę do siatki. Sanoczanie nie zdążyli się nacieszyć trzecim trafieniem, a Kamil Wesołowski wykorzystał błąd obrony i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W 82. minucie Kamil Wesołowski zmarnował okazję sam na sam z bramkarzem.

Ekoball Stal Sanok – Lechia Sędziszów Młp. 3:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kamil Wesołowski 18, 1:1 Czyrny 54, 2:1 Czyrny 61-karny, 3:1 Tabisz 66, 3:2 Kamil Wesołowski 71.

Ekoball: Półkoszek – Tabisz (73 D. Kogut), Sumara (78 Nowosielski), Lorenc, Sobol – Gawlewicz (85 Paszkowski), K. Słysz, Kloc, Gierczak, Sz. Słysz - Czyrny. Trener Paweł Jaślar.

Lechia: Czapka – Aleksander Czółno (79 Malisiewicz), Lesiński, Kanach, Początek (69 Karczewski) – Iwański ż (90 Sobusiak), Dziura, Kamil Wesołowski, Pyrdek, Słoma (90 Klamut) – Ćwiczak (69 Amadeusz Czółno). Trener Dariusz Kaznecki ż.