5 malowniczych tras na wiosenną wędrówkę w Beskidzie Śląskim. Opolanie uwielbiają tam jeździć! Gdzie warto się wybrać? Zobacz ZDJĘCIA

KL
Wiosna w Beskidzie Śląskim zagościła na dobre. Warto się o tym przekonać, a przy okazji odpocząć w aktywny sposób. W tym materiale przedstawiamy pięć malowniczych szlaków – idealnych na spacer, które dostarczają pięknych wiosennych widoków. Zobaczcie, jakie miejsca znalazły się na naszej liście.

Malownicze trasy w Beskidzie Śląskim - gdzie warto się wybrać na wiosenny spacer?

Na wiele szczytów Beskidu Śląskiego dostaniemy się bez trudu. Choć są też i takie, które potrafią dać w kość. Oczywiście ten poziom trudności wynika także z umiejętności czy kondycji turysty. Dlatego warto się dopasować. A przy okazji skorzystać z podpowiedzi. Poniżej prezentujemy malownicze trasy na wiosenną wędrówkę w Beskidzie Śląskim, w naszej skali od najłatwiejszej, przez nieco bardziej wymagające, do tych trudniejszych.

Zobacz ZDJĘCIA malowniczych tras Beskidu Śląskiego

Kozia Górka na spokojną, wiosenną wędrówkę

Kozia Górka sprawdza się świetnie na szybki wypad. Wiosenna wędrówka od parkingu przy restauracji „Zajazd pod Źródłem” w Bystrej zajmie około 30 minut. Ten niewielki szczyt liczący ledwie 683 m n.p.m. Na Koziej Górce działa popularny lokal gastronomiczno-noclegowy zwany Stefanką.

Kozia Górka
Kozia Górka KL

Błatnia nad Doliną Wapienicy

Błatnia (917 m n.p.m.) to szczyt, na który prowadzi wiele szlaków turystycznych. Idealna na pieszą wędrówkę jest trasa z parkingu przy ulicy Turystycznej w Jaworzu, szlakiem żółtym. Szlak nie jest trudny, ścieżka dość szeroka, w miarę płaska, fragmentami pojawiają się podejścia. Na górze znajduje się schronisko PTTK, rozległa polana, a także nieco dalej Ranczo Błatnia.

Błatnia
Błatnia KL

Szyndzielnia z wieżą widokową

Na Szyndzielnię, która wznosi się na wysokość 1028 m n.p.m. w Beskidzie Śląskim, warto wybrać się szlakiem czerwonym z parkingu pod Dębowcem. Według oznaczenia spacer zajmie dwie godziny. Jednak nudy nie będzie, po drodze wejdziemy na popularny Dębowiec (686 m n.p.m.), można też odbić na żółty szlak, prowadzący do górnej stacji kolejki, która znajduje się tuż obok wieży widokowej na Szyndzielni.

Widok z wieży widokowej na Szyndzielni
Widok z wieży widokowej na Szyndzielni KL

Klimczok, czyli najwyższy szczyt Bielska-Białej

Klimczok, wznoszący się na 1117 m n.p.m., to szczyt należący do pasma Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Przez wierzchołek biegnie też historyczna granica pomiędzy Śląskiem i Małopolską. Najkrótszy szlak na Klimczok prowadzi ze Szczyrku. Dłuższy spacer czeka nas przy wyborze trasy turystycznej prowadzącej z parkingu pod Dębowcem. Jednak w tym przypadku można przejść przez inne beskidzkie wierzchołki, jak Dębowiec oraz Szyndzielnię.

Schronisko pod Klimczokiem
Schronisko pod Klimczokiem KL

Wielka Czantoria nad Ustroniem

Czantoria Wielka o wysokości 995 m n.p.m. Podróż może być bardzo przyjemna za sprawą kolejki lub wymagająca, wybierając szlak czerwony, który biegnie przez lasy bukowe oraz świerkowo-jodłowe. Szlak ma swój początek przy dolnej stacji kolejki linowej w Ustroniu. Dojdziemy nim do Polany Stokłosica, która rozciąga się na wysokości od 770 do 850 m n.p.m., a po przejściu jeszcze 1 km zdobędziemy Czantorię. Na jej szczycie znajduje się wieża widokowa.

Wielka Czantoria
Wielka Czantoria KL

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska