Agroliga 2012. Mistrzowie mieszkają w Kościeliskach

Jarosław Staśkiewicz
Agroliga 2012. Mistrzowie mieszkają w KościeliskachSpecjalizujący się w hodowli trzody chlewnej Wieczorkowie mają już na koncie tytuł wicemistrzów, tyle że zdobyty w województwie... częstochowskim.
Agroliga 2012. Mistrzowie mieszkają w KościeliskachSpecjalizujący się w hodowli trzody chlewnej Wieczorkowie mają już na koncie tytuł wicemistrzów, tyle że zdobyty w województwie... częstochowskim. Jarosław Staśkiewicz
Monika i Hubert Wieczorkowie z Kościelisk w gminie Radłów to zwycięzcy tegorocznej opolskiej Agroligi - konkursu dla najlepszych rolników.

W kategorii firm tytuł mistrza otrzymał Zakład Przetwórstwa Drobiowego FEKS Franciszka Wączka z Mirowszczyzny w gminie Rudniki.

Specjalizujący się w hodowli trzody chlewnej Wieczorkowie mają już na koncie tytuł wicemistrzów, tyle że zdobyty w województwie... częstochowskim. - To było w 1998 roku, potem zmieniły się granice i teraz wygraliśmy w województwie opolskim - tłumaczył Hubert Wieczorek. - Od tego czasu dużo się zmieniło. Nasze gospodarstwo się powiększyło, pobudowaliśmy nowe budynki, widać postęp, choć wśród nagrodzonych mamy chyba najmniejszy areał, tylko 56 hektarów. Ale  -  jak ktoś powiedział - małe też jest piękne.

W niedzielę w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego, który od 19 lat organizuje konkurs, nagrodzono łącznie kilkanaście firm i rolników.

Wśród nich największe zainteresowanie wzbudziła laureatka III miejsca - spółka Helixia z Oldrzyszowic, która wyrosła na czołowego producenta ślimaków w Polsce. - Zajmowaliśmy się wcześniej handlem, rynek stawał się coraz trudniejszy, więc spróbowaliśmy czegoś nowego - mówił Robert Nabrdalik, jeden z właścicieli hodowli.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska