Futsal. Nasze zespoły muszą odrabiać straty

Kamil Stępień w meczu z Kamionką zdobył dwie ładne bramki dla Odry Opole.
Kamil Stępień w meczu z Kamionką zdobył dwie ładne bramki dla Odry Opole. Mariusz Matkowski
W pierwszym meczu ćwierćfinału ekstraligi kobiet Rolnik przegrał w Kórniku. Wygrana 2-ligowca z Opola daje nadzieję na walkę o awans.

Piłkarki z Głogówka wygraną nad aktualnym mistrzem Polski AZS-em Kraków zakończyły przed tygodniem fazę grupową w ekstralidze, a w niedzielę rozpoczęły play offy. Ponieważ zajęły 2. miejsce w pierwszej rundzie trafiły na Kotwicę Kórnik i rywalizację w dwumeczu rozpoczęły na jego parkiecie.

W walce o Final Four podopieczne trenera Stanisława Dyi są po tym meczu w gorszej pozycji, gdyż uległy gospodyniom 2-4 (bramki Kinga Ejzel) i muszą odrabiać starty na własnym parkiecie. To z pewnością zadanie do wykonania, ale trzeba zagrać uważniej w defensywie, a przede wszystkim poprawić skuteczność. Mecz rewanżowy w Głogówku w sobotę (18.02) o godz. 18.00.

Z tą w minionej kolejce rozgrywek w męskiej 2 lidze (grupa opolsko-śląska) nie mieli problemów walczący o awans na zaplecze ekstraklasy piłkarze Odry Opole. Co prawda od 3. min przegrywali na własnym parkiecie z Kamionką Mikołów 0-1, ale w ciągu pięciu minut sytuacja zmieniła się diametralnie. Gospodarze, którzy od początku atakowali i mieli dużą przewagę między 8., a 12. minutą zdobyli sześć bramek, a zespołowe i ładne dla akcje kończyli Michał Nowosielski, Tomasz Rabanda, Kamil Stępień (dwie), Michał Bienias i Krzysztof Meryk, a niebawem na 7-1 podwyższył Stefan Karnatowski. Po przerwie było spokojnie i Odra wygrała 8-1.

Sporo, bo pięć bramek zdobył też Piast Gorzów Śląski, wygrał drugą połowę 3-2, ale nie uchroniło go to przed porażką 5-10 w Gorzyczkach z tamtejszym Strzelcem.

W tabeli 2 ligi prowadzi Rekord II Bielsko-Biała, który w 11 meczach zgromadził 28 punktów. Drugi jest Kmicic Częstochowa (11 - 26 pkt), a trzecia Odra Opole (12 - 26 pkt). Za naszym zespołem plasuje się GSF Gliwice(11 - 23 pkt), a Piast Gorzów Śląski bez punktów zamyka stawkę.