IV Namysłowska Olimpiada Seniorów. Seniorzy są świetnymi...

  IV Namysłowska Olimpiada Seniorów. Seniorzy są świetnymi sportowcami

  Zdjęcie autora materiału
  Jarosław Staśkiewicz

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Olimpiada seniorów w Namysłowie. Jedną z najpopularniejszych konkurencji był nordic walking, czyli bieg z kijkami na różnych dystansach.
  1/43
  przejdź do galerii

  Olimpiada seniorów w Namysłowie. Jedną z najpopularniejszych konkurencji był nordic walking, czyli bieg z kijkami na różnych dystansach. ©Jarosław Staśkiewicz

  - Niezależnie od wieku sport uprawiaj człowieku - takie hasło przyświecało uczestnikom IV Namysłowskiej Olimpiady Seniorów. W zakończonych dziś kilkudniowych zawodach wzięło udział ponad 340 zawodników w wieku 60+.
  Mieczysław Misterkiewicz z koła emerytów w Pokoju już w piątek wywalczył złoty medal w pływaniu na dystansie 25 metrów.

  - To był sprint i to bardzo ostry - mówił nam w sobotę, przed startem do kolejnej konkurencji - jazdy na rowerze stacjonarnym. - Na pływalni było bardzo głośno, kibice robili spory tumult i ściganie było poważne.

  Pan Mieczysław sporo pływa, ale na co dzień preferuje jednak jazdę po szosie.
  - Robię nawet 100 i więcej kilometrów dziennie, w zależności od warunków, więc w tym roku mam już ponad 6 tys. kilometrów na koncie. Oczywiście na rowerze, bo autem trochę mniej, ale autem to okazjonalnie jeżdżę - tłumaczył nam ze śmiechem.

  Podczas przemarszu sportowców inaugurującego namysłowskie igrzyska pan Mieczysław niósł tabliczkę z przewrotnym napisem "Stary człowiek i może". - Chociaż, prawdę mówiąc, nie bardzo się czuję taki stary - dodawał.

  Sportowcy-seniorzy rywalizowali w tym roku już od środy, kiedy w domu kultury rozgrywano turnieje w warcaby i szachy. Było też pływanie, wędkarstwo, a w sobotę m.in. siatkówka (w sali Zespołu Szkół Rolniczych) i cała gama konkurencji na stadionie: nordic walking, sprinty na bieżni, strzały do bramki, przeciąganie liny, rzut talerzem do celu czy obieranie ziemniaków na czas.

  Zawody po raz kolejny zorganizował Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Namysłowie, z pomocą Namysłowskiego Ośrodka Kultury, niezawodnych sędziów ze Szkolnego Związku Sportowego oraz Namysłowskiej Rady Seniorów.

  Opolskie info 15.09.2017

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama