Mocne opolskie akcenty na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Jakub Piasecki zdobył złoty medal dla swojego klubu
Jakub Piasecki zdobył złoty medal dla swojego klubu Materiały klubu
Świetnie zaprezentowali się zawodnicy Opolskiego Klubu Taekwondo podczas finałów OOM. Rywalizowało ponad 350 zawodników z całego kraju.

Trenerzy Wojciech Dulniak i Łukasz Rewieński do Drzonkowa zabrali 12 zawodniczek i zawodników. Ostatecznie w klasyfikacji medalowej zajęli oni czwarte miejsce zdobywając cztery krążki: złoty i trzy brązowe, do tego zdobyli 42 punkty.

Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Jakub Piasecki, który triumfował w dwuboju technicznym kategorii M3. Z kolei Maciej Czajkowski dwa razy zajmował 3. miejsca: w walkach kat. do 37 kg oraz w dwuboju technicznym kat. M1. Brąz dorzuciła Jagoda Nawrocka w dwuboju technicznym kat. K2.

- Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, poszczególne kategorie liczyły często ponad 40 zawodników więc nawet miejsca 5-8 trzeba uznać za dobry wynik, tym bardziej, że do medali czasem brakło jednego punktu - podkreśla Łukasz Rewieński, trener OKT.

Ponadto 4. pozycję zajął Tomasz Polak w dwuboju technicznym kat. M1, a na 5. lokatach kończyli zawody: Wiktor Seńkowski (walki kat. do 53 kg), Jacek Kozakowski (w dwuboju technicznym kat. M3) oraz Kacper Bernacki (walki 49 kg) który był także siódmy w dwuboju technicznym kat. M4. Agnieszka Diaków zajęła zaś 6. miejsce w dwuboju technicznym kat. K1.

- Zacięte pojedynki i świetna postawa naszych młodych podopiecznych dają nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w przyszłości - zaznacza Rewieński. - A większość z nich startowała w tej imprezie OOM pierwszy raz i zmagali się z dwa lata od siebie starszymi rywalami.