Żołnierze Powstania Warszawskiego w labiryncie podziemnego miasta

W 1. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" rekonstruujemy koszmarny świat warszawskich kanałów oraz badamy techniki, których używali powstańcy, by przetrwać pod ziemią. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

Obejrzyj wszystkie odcinki
Zwiń
Obejrzyj wideo
Podawały się za pracownice opieki społecznej, okradały...

Podawały się za pracownice opieki społecznej, okradały starsze osoby

Grzegorz Marcjasz

Nowa Trybuna Opolska

Zatrzymani zostali objęte policyjnym dozorem. 13-latka odpowie przed sądem rodzinnym.

Zatrzymani zostali objęte policyjnym dozorem. 13-latka odpowie przed sądem rodzinnym. ©Policja Brzeg

Policjanci z Brzegu zatrzymali dwie kobiety, które pod pozorem wykonywania badań lekarskich okradały starsze osoby. Chwilę później zatrzymali kolejne dwie osoby, które obserwowały miejsca kradzieży.
Zatrzymani zostali objęte policyjnym dozorem. 13-latka odpowie przed sądem rodzinnym.

Zatrzymani zostali objęte policyjnym dozorem. 13-latka odpowie przed sądem rodzinnym. ©Policja Brzeg


15 lutego brzescy policjanci otrzymali informację o grupie okradającej starsze osoby. Informację tę dyżurny natychmiast przekazał wszystkim policjantom.

W tym samym czasie odebrał zgłoszenie o kradzieży na jednym z brzeskich osiedli. Grupa kobiet, podając się za pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - pod pozorem wykonania badania lekarskiego - okradła starszego mężczyznę. Chwilę później doszło do podobnego zdarzenia.


Po chwili funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety w wieku 22 i 30 lat, które mogły mieć związek z tymi kradzieżami. Chwilę później w ręce kryminalnych wpadły kolejne dwie osoby, 13-latka i 20-letni mężczyzna, którzy obserwowali miejsca kradzieży.

Zatrzymani to mieszkańcy województw dolnośląskiego i mazowieckiego. Policjanci zabezpieczyli przy nich 1500 zł. Okazało się, że osoby te mogą mieć związek jeszcze z innymi kradzieżami na terenie całej Polski. Wstępnie straty osób pokrzywdzonych oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych, kilkaset euro i kilkaset funtów.

Zatrzymani zostali objęte policyjnym dozorem. Nieletnia odpowie przed sądem rodzinnym.

Komentarze (4)

Wszystkie komentarze (4) forum.nto.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo