AMP w lekkoatletyce. Bartłomiej Stój mistrzem Polski. Błysnęli też skoczkowie w dal i sztafetu z AZS-u Politechniki Opolskiej

Zawodnicy AZS-u Politechniki Opolskiej mieli wiele powodów do zadowolenia podczas Akademickiej Mistrzostw Polski w lekkoatletyce. materiały klubowe
Pięć krążków w klasyfikacji ogólnej oraz dziesięć w kategorii Uczelni Technicznych wywalczyli przedstawiciele AZS-u Politechniki Opolskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkoatletyce.

Ze szczególnie dobrej strony pokazał się dyskobol Bartłomiej Stój. Należący do krajowej czołówki w tej dyscyplinie zawodnik opolskiego klubu nie dał rywalom szans, wygrywając rywalizację z wynikiem 56,75 m. Rzecz jasna sięgnął też tym samym po złoto w typie Uczelni Technicznych (UTE). Poza swoją koronną konkurencją, próbował on jednak również sił w pchnięciu kulą. W łącznym zestawieniu znalazł się tuż poza podium, na czwartej lokacie (wynik: 16,23 m), ale dołożył kolejne złoto w UTE.

Przedstawiciele AZS-u PO wywalczyli jeszcze więcej krążków, bo aż cztery, w skoku w dal. Drugie miejsce zajął w nim Jacek Chochorowski, a trzecie Paweł Basałygo (odpowiedni 7,18 i 7,14 m). Tego samego koloru medale zdobyli oni w UTE.

Ponadto na podium klasyfikacji ogólnej uplasowały się także dwie nasze sztafety - 4x100 m (w składzie Paweł Basałygo, Błażej Sobczak, Jacek Chochorowski, Hubert Olczyk) oraz 4x400 m (Hubert Olczyk, Rafał Jurczyński, Aleksander Kupczak, Filip Buchert). Obie zainkasowały brąz, ale w UTE pierwsza sięgnęła po złoto, a druga po srebro.

Poza wyżej wymienionymi, medale w UTE zdobyli jeszcze: sztafeta 4x100 m kobiet (złoto, skład: Nicola Stokłosa, Magdalena Sobek, Dominika Włochowicz, Katarzyna Siewruk), Hubert Olczyk na 400 m (brąz), Katarzyna Siewruk na 100 m (brąz) oraz Joanna Gałaj w rzucie dyskiem (srebro).