Nic już nie zabierze brązowego medalu ekipie z Głogówka

Archiwum
Przy piłce Agata Sobkowicz
Przy piłce Agata Sobkowicz Archiwum
Nasz kobiecy zespół w pierwszym meczu o 3. miejsce drużynowych mistrzostw Polski w futsalu pokonał w Poznaniu tamtejszy AZS aż 8-1.

Co prawda rozegrany zostanie jeszcze rewanż (9 lub 10 marca w Głogówku), ale zaliczka z pierwszego starcia i atut własnej hali pozwalają popularnym “Rolniczkom" już przyzwyczajać się do medalu.

W Poznaniu drużyna występująca pod nazwą Transport Kocur RB Głogówek pokonała 8-1 przeciwniczki, które w drugiej grupie zajęły 2. miejsce (podobnie jak nasze w pierwszej, za Golem Częstochowa).
- Przed rewanżem w Głogówku mamy w zapasie aż siedem bramek, jednak wiadomo, że dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe - mówi kierownik naszego zespołu Klaudia Golasz. - Dlatego też nie lekceważymy przeciwnika i choć wygraliśmy łatwo, to musimy przygotować się na twardą walkę. Rywalki to przecież dwukrotne medalistki niedawnych Akademickich Mistrzostwach Polski w Szczecinie, więc to zespół dobry i zgrany. W Poznaniu wykorzystaliśmy wszystkie swoje okazje i zneutralizowaliśmy mocne strony gospodarza.

Od początku spotkania w Poznaniu przyjezdne lepiej prezentowały się na parkiecie, grając szybko w ataku i agresywnie w obronie na całym boisku. To sprawiało miejscowym nie lada kłopoty i zupełnie nie miały one pomysłu na swoją grę. Worek z bramkami rozwiązał się bardzo szybko, gdyż już po czterech minutach do siatki trafiła Anna Wójcik. Jeszcze w pierwszej połowie nasze dziewczyny strzeliły kolejne trzy gole, a wszystkie były efektem składnych i szybkich akcji. Po przerwie właściwie nic się nie zmieniło.

AZS UAM Poznań - Transport Kocur RB Głogówek 1-8 (0-4)
0-1 Wójcik - 4., 0-2 Sobkowicz - 7., 0-3 Sobkowicz - 12., 0-4 Łuczak-Wojcik - 13., 0-5 Kaczerewska - 22., 0-6 Wójcik - 29., 1-6 Zając - 34., 1-7 Łuczak-Wojcik - 36., 1-8 Łuczak-Wojcik - 38.
Transport:Miadzielec - Pawłowska, Sobkowicz, Łuczak- Wojcik. Hadelko, Rudner, Kościelniak, Wójcik, Kaczerewska, Globisz, Kampka. Trener Stanisław Dyja.