Ruszyła II edycja Dziecięcej Akademii Zdrowia w "medycznej" [zdjęcia]

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Prorektor wręczała małym studentom indeksy, a rektor nakładał birety.
Prorektor wręczała małym studentom indeksy, a rektor nakładał birety. Paweł Stauffer
Uczestnicy w wieku 5-6 lat złożyli dzisiaj ślubowanie, odebrali indeksy na nowy rok akademicki, a rektor udekorował ich biretami.

Dziecięca Akademia Zdrowia

Anna Golińska, mama 5-letniej Kalinki mówi, że zapisała córeczkę na dziecięcą akademię, bo spodobała jej się ciekawa tematyka zajęć o zdrowym stylu życia, prawidłowym żywieniu, ciekawych zabawach dla dzieci. Kalinka dodaje, że chce dowiedzieć się, jak dobrze myć zęby, żeby nie chorowały.

Aleks Herman z przedszkola nr 3 w Opolu dodaje, że lubi sport i chciałby mieć dużo takich zajęć. - Taka akademia to bardzo ciekawa oferta. Dziecko zawsze nauczy się czegoś nowego i powtórzy to, czego dowiedziało się w domu i przedszkolu - mówi Katarzyna, jego mama.

Podczas dzisiejszej uroczystości rozpoczęcia roku akademickiego w Dziecięcej Akademii Zdrowia dr Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu zaprezentował uczestnikom, gdzie będą mieli zajęcia i jakie. - Na jednym zdjęciu widzicie salę gimnastyczną, gdzie będziecie ćwiczyć i bawić się. Na drugim są łóżka z fantomami, na których uczą się nasi studenci, wy też poznacie np. zasady udzielania pierwszej pomocy i sposoby porozumiewania się z osobami głuchymi - wyliczał.

Jedno ze zdjęć podczas prezentacji skojarzyło się małym uczestnikom z gabinetem dentystycznym. - U nas też są podobne fotele, ale w pracowni kosmetologicznej, gdzie będziecie się uczyć o skórze i higienie - tłumaczył rektor, który uczelnię do zamku, na którym rządzi król, czyli rektor, a jego dwór to prorektorzy i dyrektorzy instytutów.

Po złożeniu przysięgi, odebraniu indeksów i biretów mali studenci mogli sobie zrobić zdjęcie z całym dworem.
Joanna Piasecka, koordynatorka DAZ mówiła, że w tym roku zgłoszono 35 dzieci. Podzielone zostaną one na trzy grupy, a pierwsze zajęcia odbędą się w ostatnią sobotę listopada. - Zajęć jest więcej niż w poprzedniej edycji DAZ, bo takie sugestie padały od rodziców. W tym roku uczestnicy poznają np. sposoby komunikacji z osobami głuchymi. Będzie więcej zajęć propagujących ruch, utrzymywanie prawidłowej postawy - wyliczała Joanna Piasecka.

Zajęcia w DAZ będą odbywały się raz w miesiącu. Potrwają do czerwca i zakończą się rozdaniem dyplomów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska