Medalowe żniwo

Andrzej Szatan
Aż dwadzieścia medali przywieźli reprezentanci Opolskiego Klubu Taekwon-do z otwartych mistrzostw Śląska.

W turnieju wystartowało 130 zawodniczek i zawodników. W gronie tym było osiemnastu opolan, którymi opiekowali się Łukasz Rewieński, Marcin Dudek oraz Anna Jabłońska, czołowa zawodniczka sekcji, która ze względu na kontuzje od jakiegoś czasu nie walczy. W klasyfikacji drużynowej opolanie zajęli 3. lokatę. Wygrał Orient Częstochowa przed Keyko Jastrzębie.

Szczególnie dobrze zaprezentowali się w Radlinie opolscy młodzicy. Startująca w wadze do 36 kg Ola Gołaszewska wygrała zarówno w semi contact jak i w light contact i uznana została za najlepszą zawodniczkę w tej grupie wiekowej. W tym rankingu wyprzedziła swoją klubową koleżankę, Małgosię Młyńska, która także dwa razy wygrała, ale stoczyła w turnieju mniej walk od Gołaszewskiej. Tej ostatniej dobrych wyników pozazdrościł brat Adam (kat 43 kg) i wywalczył 1. oraz 2. miejsce.
- Rezultaty te są tym cenniejsze, że nasi młodzicy nie ćwiczą zbyt długo, a do Radlina zabraliśmy liczną grupę, aby mogła się sprawdzić z zawodnikami z innych klubów - powiedział trener Rewieński.

Z medalami wrócili także obaj juniorzy młodsi - Jacek Leszczyński (kat 60 kg) oraz Adam Kaczmarczyk (54 kg). Pierwszy z nich zajął 2. i 3. miejsce, Kaczmarczyk dwukrotnie był drugi.
- Adam najpierw walczył w finale semi contact, a potem w light - analizuje Rewieński. - Doznał kontuzji mięśnia, ale potrafił przezwyciężyć ból i dokończył pojedynki. Ten drugi medal jest tym cenniejszy.
Juniorzy walczyli wspólnie z seniorami. W tej grupie startowało siedmiu zawodników z Opola. Niespodziankę sprawił Michał Borejko (66 kg), wygrywając w light contact.
- Michał trenuje dopiero półtora roku i dlatego ten medal był pewnego rodzaju zaskoczeniem - wyjaśnił trener.
Z dobrej strony pokazał się również Ryszard Rieger (60 kg), który zajął 2. oraz 3. lokatę.
- Zawodnik ten ma duże umiejętności techniczne - zauważa Rewieński. - Gdyby się nieco lepiej chronił, mógłby powalczyć o jeszcze lepsze lokaty.

Pozostali medaliści to:
Artur Fiskal (srebro), Sławomir Caban (srebro), Jarosław Jaśniewicz (brąz), Dariusz Kantorski (brąz), Karolina Kinasz (brąz).
Opolscy zawodnicy przygotowują się teraz do startu w mistrzostwach Polski młodzików i juniorów oraz Pucharu Polski seniorów.