Matematyka jest teraz trendy

Iwona Kłopocka [email protected]
Drużyna na Dolnośląskie Mecze Matematyczne od lewej: Łukasz Szymaniec (IV e), Krzysztof Wolnicki (II a), Karolina Czajkowska (IV e), Tomasz Wróbel (IV e), Daniel Felder (I e), Łukasz Garncarek (I e), Piotr Piechura (IV e), Tomasz Śniatowski (I e).
Drużyna na Dolnośląskie Mecze Matematyczne od lewej: Łukasz Szymaniec (IV e), Krzysztof Wolnicki (II a), Karolina Czajkowska (IV e), Tomasz Wróbel (IV e), Daniel Felder (I e), Łukasz Garncarek (I e), Piotr Piechura (IV e), Tomasz Śniatowski (I e).
Staje się jednym z najpopularniejszych przedmiotów w opolskim II LO. W licznych konkursach z matematyki bierze udział ponad stu uczniów.

Liderem szkolnych matematyków jest uczeń I klasy Łukasz Garncarek, który niedawno dostał się do finału olimpiady matematycznej. To sukces, jakiego w II LO nie było od 20 lat. Takie sukcesy odnoszą zwykle uczniowie klas maturalnych, ale Łukasz jest wyjątkowy.

- W czasie wakacji, jeszcze nim został naszym uczniem, dałam mu zadania z egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie. Rozwiązał je w mig - mówi Maria Romanowska, matematyczka i wicedyrektor II LO. - Jego wiedza matematyczna znacznie przewyższa wymagania szkolnego programu.
Dyrektor Romanowska dowiedziała się o zdolnym uczniu Publicznego Gimnazjum nr 1 w Opolu i namówiła go do przyjścia do II LO.
- To element polityki naszej szkoły - mówi dyr. Romanowska. - Staramy się odkrywać zdolną młodzież, skupiać ją u siebie i zapewniać możliwości rozwoju.

W tym roku wśród uczniów II LO zapanowało prawdziwe matematyczne pospolite ruszenie. W konkursie "Kangur" bierze udział 131 uczniów, do organizowanego przez Francję międzynarodowego konkursu "Matematyka bez granic" przystąpiły dwie klasy matematyczno-informatyczne, niebawem w konkursie "Oxford" weźmie udział 55 osób.

Najzdolniejsi - od "pierwszaków" po maturzystów - utworzyli drużynę reprezentującą II LO w Dolnośląskich Meczach Matematycznych. Szkolna drużyna znalazła się już w półfinałach rozgrywek, a w jednym z meczów pokonała uczniów słynącego z "produkcji" olimpijczyków wrocławskiego XIV LO.
- Ta oryginalna forma przekazu wiedzy przyciąga rzesze kibiców, a sportowy charakter rozgrywek sprawia, że są one emocjonującą grą - mówi Maria Romanowska. - To uczy pokory wobec matematyki, ale daje też niesamowitą satysfakcję.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska