Zdemolowali rywali

Sławomir Caban (z lewej) okazał się gwiazdą mistrzostw.
Sławomir Caban (z lewej) okazał się gwiazdą mistrzostw. Fot. Sebastian Stemplewski
Sławomir Caban z Opolskiego Klubu Taekwon-do wywalczył aż trzy złote medale i został najlepszym zawodnikiem imprezy.

Zawodnicy OKT nie mieli sobie równych w zawodach. Bezapelacyjnie wygrali rywalizację z ponad dwudziestoma klubami z kraju. We wszystkich kategoriach (seniorów, juniorów, juniorów młodszych, młodzików) zdobyli 9 złotych, 10 srebrnych i 13 brązowych medali. Drugie miejsce zajął Orient Częstochowa (6 złotych, 2 srebrne i 10 brązowych), natomiast trzecie Keiko Jastrzębie (3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy).
- Zmiażdżyliśmy rywali - cieszył się Łukasz Rewieński, prezes OKT. - Liczyłem, że uplasujemy się na jednym z czołowych miejsc. Dobre prognozy były już po drużynowych mistrzostwach Polski, gdzie w klasyfikacji generalnej, mimo że nie startowali nasi młodzicy, zdobyliśmy trzecie miejsce.

Najlepszym zawodnikiem woj. opolskiego został junior młodszy, piętnastoletni Sławomir Caban.
Wygrał w full-contakcie (do 54 kg), semi-contakcie (do 170 cm) oraz układach formalnych powyżej 6 cup. W finale semi-contakt walka została przerwana przy stanie 13-3 dla Cabana. Z kolei w full-contakcie, jak powiedział złoty medalista, rywal został tak silnie kopnięty w łokieć, że postanowił się wycofać.
- Trenuję teakwon-do od pięciu lat, teraz przychodzą wyniki - powiedział złoty medalista.
Ze złotego medalu cieszył się również senior Przemysław Kultys z OKT, który w finale full-contakt (do 66 kg) pokonał klubowego kolegę, Jacka Leszczyńskiego.

- Walka była wyrównana - stwierdził Kultys. - Pod koniec obydwaj byliśmy naprawdę zmęczeni. Zachowałem jednak nieco więcej sił i chyba dlatego zwyciężyłem.
Mistrzem Opolszczyzny został również senior Michał Borejko z OKT. W finale semi-contaktu (do 170 cm) wręcz zdemolował rywala. Walka została przerwana przy stanie 10-0 dla zawodnika OKT.
- Mimo to uważam, że poziom zawodów był wysoki - podkreślił Borejko. - Przeciwnicy naprawdę stawiali twarde warunki.
Pozostałymi złotymi medalistami z OKT byli: Łukasz Dziub (kadeci, full-contakt do 48 kg), Grzegorz Grodzki (kadeci, semi-contakt pow. 170 cm), Maksymilian Bojkowski (juniorzy, semi-contakt do 185 cm), Magda Kamińska (seniorzy, semi-contakt do 175 cm).

W zawodach występowali również karatecy Enso Krapkowice, dla którego złote medale wywalczyli dwaj młodzicy - Tomasz Makowski (semi-contakt do 155 cm) i Grzegorz Bajorek (semi-contakt do 145 cm). Oprócz tego krapkowiczanie pięciokrotnie zajmowali drugie lokaty i dwukrotnie trzecie. Członkom Opolskiego Klubu Sztuk Walki nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium. Wywalczyli jednak 2 srebrne i 2 brązowe medale.