Pedofil w sanatorium w Suchym Borze

Dodano: 25 czerwca 2007, 9:08 Autor:

Policja szuka mężczyzny, który zakradł się do ośrodka rehabilitacyjnego i molestował kilkuletnie dziewczynki.
Dziewczynki po nocnym najściu intruza były przerażone. O sprawie powiedziały opiekunkom dopiero rankiem.

Dziewczynki po nocnym najściu intruza były przerażone. O sprawie powiedziały opiekunkom dopiero rankiem. (fot. rys. Andrzej Czyczyło)

Siedem dziewczynek w wieku od 7 do 8 lat, które były na turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku w Suchym Borze, zgłosiło w środę rano pielęgniarkom, że w nocy ktoś obcy był w ich pokojach.

- Około czterdziestoletni, zaniedbany mężczyzna wchodził do pokojów i kładł się do łóżek trzech dziewczynek - opowiada zbulwersowana matka jednej z uczestniczek turnusu. - Moja córka też go widziała, jak leżał w łóżku jej koleżanki z pokoju. Była tak przerażona, że nakryła się kocem i cała trzęsła ze strachu. Opowiedziała mi potem, że dziewczynki nie chciały budzić pań pielęgniarek, bo w dyżurce było ciemno.

Po wyjściu intruza jedna z dziewczynek chciała iść do toalety, ale sama się bała, więc obudziła koleżankę i poszły we dwie. Wtedy znowu zobaczyły tego samego mężczyznę chodzącego po korytarzu. Miał białą czapkę bejsbolówkę i czarną koszulkę w charakterystyczne białe piłki. Jak mówią dzieci - śmierdział śmietnikiem i miał zarost.

Nad ranem dzieci opowiedziały o wszystkim pielęgniarkom, które - jak twierdzą rodzice - miały powiedzieć dziewczynkom, że coś im się pewnie przyśniło.

- Jesteśmy zbulwersowani, że od razu nie powiadomiono nas o zajściu - mówi jedna z matek. - O wszystkim dowiedzieliśmy się przypadkiem dopiero wieczorem, gdy dodzwoniliśmy się do dziewczynki, którą rodzice zabrali z Suchego Boru jeszcze przed południem. Gdy zabieraliśmy córkę, to pielęgniarka z nocnej zmiany niczego nam więcej nie powiedziała prócz tego, że w ośrodku byli policjanci.

- Gdy przyszłam rano do pracy i się o tym dowiedziałam, to natychmiast zawiadomiliśmy policję - mówi z kolei Arletta Adach-Tkaczyńska, lekarz ośrodka. - Na prośbę policjantów spisaliśmy to, co mówiły dziewczynki, i przekazaliśmy im. Niczego nie zlekceważyliśmy.

- W ośrodku nie ma żadnych śladów włamania - dodaje kierownik sanatorium Ryszard Szulc. - W dzień terenu pilnuje ochrona, a w nocy dyżurują dwie pielęgniarki. Z ich raportu wynika, że około godziny 3.00 słyszały jakiś podejrzany hałas, ale zrobiły obchód, zaglądały do pokojów i niczego niepokojącego nie zauważyły.

Zdaniem kierownika jest mało prawdopodobne, by ktoś dostał się do budynku z zewnątrz, bo okna są w nocy zamknięte.

- Ośrodka pilnuje zatrudnione przez firmę ochroniarską małżeństwo z Suchego Boru - dodaje Ryszard Szulc. - To sprawdzeni ludzie, którzy pracują tutaj bez najmniejszych zastrzeżeń od kilku lat. Być może to były wygłupy dzieci, jak to na koniec turnusu.

W środę, gdy wieści o zboczeńcu grasującym po sanatorium rozeszły się wśród rodziców, część z nich zabrała swoje dzieci z ośrodka. Jedna z dziewczynek, która miała być molestowana przez intruza, była w tak złym stanie psychicznym, że jej rodzice szukali ratunku u psychologa. Po interwencji u komendanta miejskiego policji w Opolu w sobotę pojechała do niej policyjna psycholog. Po długiej rozmowie z nią dziewczynka nieco się uspokoiła.

Policja bada od środy tę tajemniczą sprawę i nie chce ujawniać zbyt wielu szczegółów.

- Relacje dziewczynek są na tyle spójne, że jest mało prawdopodobne, by sobie tę nocną wizytę zmyśliły - powiedział nto Krzysztof Sochacki, komendant miejski policji w Opolu.

Nieoficjalnie wiemy, że w gronie osób podejrzewanych o nocne najście był mężczyzna z okolic Suchego Boru, karany już za czyny lubieżne wobec dzieci. Trop był jednak fałszywy, bo człowiek ten nadal jest w więzieniu.

Pojawiły się też informacje, że mężczyzna podobny do tego, który był widziany w nocy w sanatorium, kręcił się w okolicy ośrodka kilka dni wcześniej. Policyjny rysownik ma wkrótce na podstawie relacji dzieci sporządzić portret pamięciowy sprawcy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Jubileusz biskupa Nossola

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.