Marcin Blauth - King of Europe

Marcin Blauth, Michael Jensen, Chris Skinner - zwycięzcy King of Europe w Kamieniu Śląskim. fot. P. Stauffer
Tytuł króla Europy przypadł Polakowi! Zawody King of Europe 2007 w Kamieniu Śląskim wygrał GMC Typhoon z Marcinem Blauthem za kierownicą.

(fot. fot. P. Stauffer)

Blacha w finale wystartował w parze z Duńczykiem Michaelem Jensenem w Fordzie Sierra V6 3.7 Turbo. Skandynawski przeciwnik został jednak zdeklasowany - jego auto napędza silnik o mocy niespełna dwukrotnie mniejszej od jednostki napędowej Typhoona.

W walce o trzecie miejsce wygrał Brytyjczyk Chris Skinner w fenomenalnym 500-konnym Fiacie 126p z Taz Teamu.

Wyścigi w Kamieniu były pasjonujące. fot. P. Stauffer

Robert Christell (Szwecja) - Ford Thunderbird. Wygrał SuperStreet RWD.

3 - Didier Billault (Francja) - Dodge Challenger

Podczas zawodów King of Europe widzowie mieli okazję zobaczyć pokazowe przejazdy samochodu z napędem... odrzutowym! Konstrukcja takiego silnika nie różni się niczym od tych, które montowane są w samolotach. Dysponując taką mocą pokonanie dystansu 1/4 mili zajmuje 6 sekund! Zobacz film na YouTube.