Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Nysa Artykuł

Białe robaki pełzają po osiedlu

Dodano: 4 października 2007, 17:15 Autor:

Tysiące robaków rozpełzło się po ulicy i chodniku na osiedlu Gałczyńskiego. Wylęgły się w kontenerze na śmieci wśród zepsutych ryb.
Inspektor Remigiusz Gródecki pokazuje kontener, z którego wypełzły robaki.

Inspektor Remigiusz Gródecki pokazuje kontener, z którego wypełzły robaki. (fot. fot. Klaudia Bochenek)

Są wszędzie. Małe, białe, obrzydliwe. Takie, jakie czasem lęgną się w zepsutym mięsie - relacjonował Remigiusz Gródecki ze straży miejskiej, który w towarzystwie martwych już robaków spędził wczorajszy poranek.

O pełzających po asfalcie stworzeniach we wtorek późnym wieczorem poinformował straż miejską nysanin, być może właściciel jednego ze sklepów, na których zapleczu stoją kontenery na śmieci. Około północy strażnicy byli na miejscu.

- Zobaczyliśmy tysiące wędrujących w stronę osiedla mięsnych robali - opowiada Grzegorz Smoleń, komendant nyskiej straży miejskiej. - Okropność. Czegoś takiego w życiu nie widziałem.

Strażnicy powiadomili natychmiast straż pożarną, a ta jeszcze w nocy uporała się z robakami, zalewając je pianą z dodatkiem środka chemicznego. Rano były martwe.
Jako że w nocy do sanepidu nie szło się dodzwonić, inspektorat powiadomiony został dopiero o 7.00 rano. Na miejscu inspektorzy byli jednak dopiero po dwóch godzinach. Zbadali zawartość śmietnika i przeprowadzili kontrolę w sklepach - rybnym i spożywczym.

- W kontenerze było mnóstwo zepsutych ryb. To z nich prawdopodobnie wylęgły się robaki - tłumaczy Lidia Abramczyk- Dorożyńska, szefowa nyskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej. - Kontrola w sklepach wypadła jednak prawidłowo. Może ktoś te ryby podrzucił im do śmietnika.

Właściciele sklepów zobowiązali się, że swoje kontenery będą od tej pory zamykać na klucz.

Postępowanie w sprawie mięsnych robaków na Gałczyńskiego jeszcze się nie skończyło. Sanepid ma prawo ukarać sprawcę grzywną w wysokości do 500 złotych lub skierować sprawę do sądu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.nto.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy w Nysie powinno powstać kasyno?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 123.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.