Cena na półce inna niż w kasie

Dodano: 30 października 2007, 12:53

Co zrobić gdy cena na półce nie odpowiada cenie nabitej w kasie? Odpowiada ekspert, Urszula Leśkiewicz.
Przy stwierdzeniu przy kasie, że cena jest wyższa, możemy domagać się od sprzedawcy sprzedaży towaru po cenie, jaka widniała na półce.

Przy stwierdzeniu przy kasie, że cena jest wyższa, możemy domagać się od sprzedawcy sprzedaży towaru po cenie, jaka widniała na półce. (fot. fot. Witold Chojnacki)

Przeczytaj więcej

Stanisław B. z Opola:
- Kupowałem w markecie towar i okazało się, że cena w kasie była wyższa niż na półce. Jaką cenę powinienem zapłacić?
- Często zdarza się, że cena towaru zmienia się między półką a kasą, zwłaszcza w dużych sklepach. Oczywiście konsumentów jak i innych kupujących obowiązuje cena na półce lub przy towarze, a nie ta w kasie, jeśli się różni. Przy stwierdzeniu przy kasie, że cena jest wyższa, możemy domagać się od sprzedawcy sprzedaży towaru po cenie, jaka widniała na półce.

Sposób oznaczania towarów cenami reguluje Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie szczegółowych zasad uwidaczniania cen towarów i usług oraz sposobu oznaczania ceną towarów przeznaczonych do sprzedaży z 10 czerwca 2002 r. (DzU 99, poz. 894). Zgodnie z tymi przepisami cena musi być na każdym towarze znajdującym się w sklepie i w oknie wystawowym (nawet jeżeli są to wzory, atrapy lub imitacje konkretnych oferowanych produktów).

Cenniki powinny być również widoczne przy wejściach do barów, restauracji i punktów usługowych. W przypadku niektórych artykułów paczkowanych obok ceny za sztukę będzie podana cena za jednostkę miary, np. w przypadku masła lub białego sera w kostkach po 25 dag będzie podana cena za kilogram. Wyjątkiem są towary sprzedawane w sklepie samoobsługowym opatrzone kodem kreskowym, o wadze poniżej 5 kilogramów i pojemności 5 litrów. Nie muszą one być oznaczone nalepką z ceną, pod warunkiem, że na półce jest etykieta, tabliczka lub plakat (wywieszka) z ceną oraz sklep zainstaluje tzw. czytniki cen.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.nto.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.