Tomograf i rezonans już działają

Dodano: 2 czerwca 2008, 9:37 Autor:

Najnowocześniejszą w Polsce pracownię tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego otwarto przy kozielskim szpitalu.
- Ten rezonans to bardzo nowoczesne urządzenie  - podkreśla Tomasz Skiera, jeden z techników.

- Ten rezonans to bardzo nowoczesne urządzenie - podkreśla Tomasz Skiera, jeden z techników.

Ważne

Na badanie diagnostyczne można się umówić bezpośrednio w którejś z pracowni bądź telefonicznie pod numerem 0 801 98 40 40 (dla połączeń stacjonarnych) i 0 32 355 95 10 (połączenie z telefonu komórkowego). Termin badania zostanie ustalony przez sekretarkę. Podczas rejestracji należy udzielić następujących informacji:
1. Dane osobowe i adresowe pacjenta
2. Informację kto, gdzie i kiedy wystawił skierowanie
3. Informację o badanym narządzie
4.Informację o formie płatności
Pacjent zostanie poinformowany o dacie i miejscu badania, jakie ma przygotować dokumenty oraz o cenie badania (dotyczy tylko badań pełnopłatnych, dla osób nieubezpieczonych w NFZ).

Uruchomiło ją Śląskie Centrum Diagnostyki Obrazowej Helimed z Katowic.

- Mamy tutaj najwyższej klasy tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny - informuje Anna Szweda, specjalista ds. reklamy firmy Helimed. - To urządzenia z najwyższej półki, dzięki czemu możemy powiedzieć, że ta pracownia jest dziś najnowocześniejsza w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie.

Tomograf, który do badania narządów wykorzystuje promienie rentgenowskie, jest szczególnie przydatny do diagnostyki mózgu, płuc, narządów jamy brzusznej i miednicy, a także kości i naczyń krwionośnych.

- Z kolei rezonans, który wykorzystuje pole elektromagnetyczne, przydaje się szczególnie do badań ośrodkowego układu nerwowego, stawów i tkanek miękkich - dodaje Anna Szweda. - O tym, z którego z tych urządzeń najlepiej skorzystać, decyduje lekarz.

Dzięki obu urządzeniom, lekarze będą mogli dużo szybciej rozpoznać skutki urazów, nowotwory, patologie naczyń krwionośnych, a także zniekształcenia szkieletu.

- Dzięki inwestycji prywatnej firmy nasi mieszkańcy będą lepiej leczeni, a nasz samorząd wraz z ZOZ-em nie musi wydawać ciężkich pieniędzy na urządzenia do diagnostyki - podkreślał podczas otwarcia pracowni starosta Józef Gisman.

Wcześniej przez wiele miesięcy trwały spory, które gminy z terenu powiatu powinny złożyć się na kupno tomografu komputerowego. Ostatecznie zdecydowała się to jednak zrobić z własnych pieniędzy śląska firma. Mimo to pacjenci ubezpieczeni w Narodowym Funduszu Zdrowia nie muszą płacić za badania.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Osoby, które nie płacą czynszu, mogą dostać sublokatora

wyniki głosowania
Liczba głosów: 190.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.