Opolanie w czołówce wyścigów w Sopocie

Na trasie citroen xsara prowadzony przez Dariusza Łuczyńskiego.
Marcin Kozłowski i Andrzej Wróbel po raz kolejny stawali na podium. Tym razem podczas górskich wyścigów w Sopocie.

Odbyła się tam V i VI runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Kozłowski i Wróbel jeżdżą w grupie samochodów historycznych w klasie HS 2000. Dotychczasowe cztery rundy wygrał jeżdżący golfem Kozłowski, a Wróbel, który również jeździ golfem przyjeżdżał tuż za nim.

Nad morzem ponownie dominowali nasi reprezentanci. W sobotę V rundę wygrał Wróbel. Pecha miał Kozłowski, który wskutek awarii silnika nie dojechał do mety. W "sercu“ samochodu trzeba było wymienić tłok i cztery zawory. Udało się. Kozłowski stanął na starcie i wygrał przed Wróblem. W klasyfikacji generalnej są oczywiście na dwóch pierwszych miejscach w tej klasie.
Obaj nasi kierowcy tworzą Opolskie Racing Team i ich wyniki dały zwycięstwo w punktacji drużynowej.

W Sopocie na trasie liczącej 3050 metrów wystąpiło jeszcze dwóch reprezentantów naszego regionu.

Krzysztof Czaja (nissan GTI) w klasie open 2000 był szósty i piąty, a Dariusz Łuczyński (citroen xsara) w klasie A 2000 dwa razy przyjechał na metę na siódmej pozycji.

Kolejna runda eliminacji mistrzostw górskich odbędzie się w Siennej w dniach 1. i 2. sierpnia.