Jesteś tu: Strona główna Dom i Ogród Artykuł

Pomysły na jesienne dekoracje domu

Dodano: 31 października 2008, 14:00 Autor:

Gorące pomarańcze, nieco złota, zgaszona zieleń i ciepłe brązy to przepiękna paleta barw, która ociepli każde wnętrze.
Prosto i z klasą. Jak widać cuda może zdziałać kilka dominujących kolorystycznie elementów. Tu monotonię szaroniebieskiego wnętrza przełamał ognisty pomarańcz.

Prosto i z klasą. Jak widać cuda może zdziałać kilka dominujących kolorystycznie elementów. Tu monotonię szaroniebieskiego wnętrza przełamał ognisty pomarańcz. (fot. www.urzadzamy.pl)

Przeczytaj więcej

Nie ma piękniejszej pory roku niż jesień. Pod stopami szeleści złoto-brązowy liściasty dywan, a w ogrodach czerwieni się dzikie wino. Natura inspiruje, przenieś nieco jesieni do domu.

Cała sztuka florystyczna opiera się na liściach, kasztanach i trawach. W hurtowniach florystycznych można kupić odpowiednio spreparowane jesienne elementy, tylko po co?

- Teraz sami możemy zebrać potrzebne materiały i zrobić oryginalne dekoracje
- radzi Halina Fleger, dekorator wnętrz z Opola.

Ładnie będą się prezentowały liście dębu. Po wysuszeniu (w gazetach lub między stronami książek) trzeba je nanizać za ogonki na sznurek, a następnie powiesić u lampy lub w oknie. Wirujące sznurki dadzą efekt spadających liści.

- Widziałam też lampy przybrane liśćmi - opowiada rozmówczyni. - Wystarczy kupić gładki, jasny abażur i przyczepić do niego różnobarwne listki. Gdy zaświeci się światło efekt jest imponujący. Prócz dębu pięknie prezentują się też liście borówki amerykańskiej, klonu i miłorzębu japońskiego.

Prosta zastawa sporo zyska, gdy oryginalnie udekorujemy stół. Kilka świeczek, przyczepione do gałązek rajskie jabłuszka lub z pozoru niedbale rozrzucone wśród półmisków barwne jesienne liście na pewno zrobią wrażenie na naszych gościach, a kulinarne potknięcia pani domu odejdą w niepamięć.

Prosta zastawa sporo zyska, gdy oryginalnie udekorujemy stół. Kilka świeczek, przyczepione do gałązek rajskie jabłuszka lub z pozoru niedbale rozrzucone wśród półmisków barwne jesienne liście na pewno zrobią wrażenie na naszych gościach, a kulinarne potknięcia pani domu odejdą w niepamięć. (fot. vila italia)

Jesienne dekoracje to nie tylko liście, ale też szyszki, kasztany, jarzębina i oczywiście dynie.

- Ostatnio robią furorę w Polsce małe dekoracyjne dynie, takie miniaturki. Nie można ich zjeść, ale są idealne do dekoracji - mówi Fleger. - Można je włożyć do szklanych mis lub wiklinowych koszy. Skomponować z kasztanami (najlepiej w kolczastych łupinkach) lub z jarzębiną. Wszystko zależy od naszej inwencji.
Jesienią widać w ogrodach charakterystyczne pomarańczowe "lampiony".

- Miechunka to typowo jesienna roślina i można z niej zrobić barwną kompozycję na stół . Wystarczy kupić gliniane naczynie, wyłożyć je pianką i wbić kwiatów.

Taki bukiet spokojnie postoi aż do grudnia - radzi pani Halina. Miechunkę stawiamy na stole przykrytym zielonym obrusem. Jeszcze tylko "ubieramy" w barwne pokrowce krzesła, na kanapę rzucamy ciepły pled i jesienne zacisze gotowe.

- Jesienne klimaty to brązy, złamaną żółć, ciepły fiolet i rudy. - przypomina dekoratorka. - Jeśli chcemy osiągnąć zamierzony efekt, warto o tym pamiętać.

Całości wystroju dopełnią świece pachnące cynamonem, czekoladą i imbirem, a potem można już stawić czoła nadchodzącej zimie.

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.nto.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Media Regionalne

Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2014.