Sport
Jesteś tu: Strona główna Sport Siatkówka Artykuł

Dan Lewis, nowy gracz ZAKSY, może już trenować

Dodano: 11 grudnia 2008, 10:40 Autor:

Lekarska diagnoza jest pomyślna i kanadyjski skrzydłowy ZAKSY coraz mocniej trenuje. Do końca roku powinien znaleźć się w meczowej kadrze.
Przed sezonem Dan Lewis (z lewej) grał w towarzyskich turniejach. Niebawem znów powinien być do dyspozycji trenera Krzysztofa 
Stelmacha.

Przed sezonem Dan Lewis (z lewej) grał w towarzyskich turniejach. Niebawem znów powinien być do dyspozycji trenera Krzysztofa Stelmacha. (fot. fot. Sławomir Jakubowski)

Dan Lewis to jeden z nowych zawodników kędzierzyńskiego klubu. Do ZAKSY trafił z kadry mistrza Polski - Skry Bełchatów. Latem podpisał kontrakt, ale wcześniej przeszedł operację prawego kolana.

Podczas rehabilitacji, a potem przedsezonowych przygotowań, "oszczędzał" prawe kolana w efekcie czego mocno przeciążył lewe. Z tego powodu musiał odpuścić grę i treningi.

- Wspólnie z Danem i trenerem ustaliliśmy, że zawodnik do grudnia ma spokojnie się wyleczyć, a potem wrócić do treningów - wyjaśnia Kazimierz Pietrzyk, prezes ZAKSY. - Cały czas był z drużyną, przechodził zabiegi, ćwiczył na siłowni. Ostatnie konsultacje lekarskie są dla nas bardzo dobre. Dan może wracać do normalnych ćwiczeń nie tylko w siłowni, ale też w hali. Oczywiście musi to robić z głową, odpowiednio dawkując obciążenia. Nie może od razu skakać do ataków jak jego koledzy. Jednak do końca roku powinien już trenować na sto procent i być do dyspozycji trenera podczas meczów.

Przed meczem

Pełna hala
W sobotę (13 grudnia) ZAKSA podejmie Jastrzębski Węgiel. Zainteresowanie spotkaniem jest ogromne i zapewne tuż przed meczem zabraknie biletów.
- Już od poniedziałku kibice rezerwują bilety - wyjaśnia Kazimierz Pietrzyk, prezes ZAKSY. - Zainteresowanie jest tak duże, że gdyby hala była dwa razy większa, to też by się zapełniła.
Hala Azoty pomieści 3500 widzów. Mecz ZAKSY z Jastrzębskim Węglem rozpocznie się o 14.45.

Lewis to zawodnik bardzo wszechstronny, a jego atutem jest gra w polu. W Skrze występował także na pozycji libero.

Druga dobra wiadomość dla sympatyków ZAKSY to dyspozycja Jakuba Novotnego. Z powodu urazu najlepszy atakujący rozgrywek nie zagrał w ostatnim meczu z Olsztynem.

- Okazało się, że Kuba naderwał przyczep mięśnia w kolanie - mówi Pietrzyk.
- Dlatego w Olsztynie trener go oszczędzał, bo zerwanie tego przyczepu oznaczałoby dwumiesięczną przerwę zawodnika. Po kilku dniach odpoczynku Kuba wraca do zdrowia. Na dzień dzisiejszy wygląda, że w sobotę powinien być do dyspozycji trenera.

Czytaj więcej o:
  • Dan Lewis
  • siatkówka
  • ZAKSA
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.nto.pl
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Na co stać w nowym sezonie siatkarzy ZAKSY Kedzierzyn-Koźle?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 27.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.