Opolscy rajdowcy zakończyli sezon w komplecie stając na podium MP i PP

Rajdowe motory potrafią też latać. Skacze Jakub Strzelczyk.
Rajdowe motory potrafią też latać. Skacze Jakub Strzelczyk. fot. Marcin Matkowski
Dwie ostatnie rundy mistrzostw Polski i Pucharu Polski rozegrano na trasach wokół kopalni "Bogdanka" w Łęcznej. Na jednej z hałd umiejscowiono też bardzo trudną próbę extreme.

Zawodnicy opolskiego Hawi Racing Team potwierdzili tam dobrą dyspozycję z całego sezonu i we wszystkich kategoriach wywalczyli medale.

W MP Marcin Małek był w Łęcznej 5., a w końcowej klasyfikacji klasy E2/E3 trzeci. Drugą lokatę wśród juniorów obronił Jakub Strzelczyk, przegrywając tylko z Mateuszem Bembenikiem. Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej został Michał Szuster z Novi Kielce.

W PP w klasie E2/E3 zwyciężył Andrzej Gruntowski, a Grzegorz Michułka był 3. Startujący po raz drugi w sezonie Andrzej Seremet zajął w Łęcznej 3. miejsce. Także 3. na koniec sezonu był Andrzej Hawryluk w klasie weteran.

- Mieliśmy bardzo dobry sezon - ocenił Hawryluk, zawodnik i jednocześnie prezes klubu. - Zawody były natomiast bardzo ciekawe, a trasy wymagające. Rzadko się zdarza, że na jednej rundzie są trzy ciężkie próby.