Jeździectwo: Trzy medale zdobyły zawodniczki z Opolszczyzny na Mistrzostwach Polski kucy i małych koni

Natalia Cavour na Sulimie zajęła 3. miejsce.
Natalia Cavour na Sulimie zajęła 3. miejsce. fot. Ze zbiorów klubu
W zawodach w skokach przez przeszkody wzięło udział ponad 100 par w czterech kategoriach wiekowych. Opolszczyznę reprezentowało 6 amazonek (5 z Ostrogi Opole i jedna z Jumping Team Brynica).

W grupie B (dzieci do 14 lat, konie do 130 cm, wysokość przeszkód 85 cm) startowały Anna Polednia z Ostrogi na koniu Szaron i Karolina Godoś z Jumping Team na Royalu. W grupie C (16 lat - 140 cm - 100 cm) rywalizowały Karolina Godoś na Ventusie, Natalia Cavour na Pokusie i Sulimie, Agnieszka Cecuga na klaczy Grange Surf Sparkle i wałachu Rolex oraz Joanna Marciniak na Khamaro I. W grupie E (21 lat - 156 cm - 120 cm) - Anna Marciniak na małym koniu Porto Alegre.

Złoto wywalczyła Anna Polednia, pokonując doświadczoną zawodniczkę Oktawię Halas z Klubu Jeździeckiego Hubertus Lusowo. Do końca szanse na medale miała Karolina Godoś, jednak na ostatniej przeszkodzie zrzuciła belkę i skończyła zawody na 5. miejscu.

W grupie C Agnieszka Cecuga ukończyła półfinały bez punktów karnych. Niestety, w finale spadła z konia i została wyeliminowana. Brązowy medal na Sulimie wywalczyła natomiast Natalia Cavour, która po półfinałach miała 4 pkt karne. Jednak po błędzie faworytki Jagody Brzychcy opolanka stanęła przed szansą na 3. miejsce i ją wykorzystała. Joanna Marciniak z 16. miejsca po półfinałach w finale awansowała na 6. pozycję.

W grupie E brązowy medal zdobyła Marciniak.

To nie pierwszy sukces naszych amazonek w ostatnim czasie. W Mistrzostwach Śląska, które dwa tygodnie temu odbyły się w Rybniku, w kategorii kucy całe podium zajęły zawodniczki z Ostrogi. Złoty medal zdobyła Agnieszka Cecuga, srebrny Natalia Cavour, a brązowy Julia Cichecka.