Policja pokazuje w internecie wizerunki ściganych przestępców

Dodano: 1 października 2009, 15:29 Autor:

W nowej policyjnej bazie danych jest ponad dwa tysiące nazwisk i zdjęć poszukiwanych przestępców. Wśród nich nie brakuje opolan.

Zdjęcia poszukiwanych przestępców od dziś można zobaczyć na specjalnej stronie internetowej stworzonej przez Komendę Główną Policji www.poszukiwani.policja.pl.

W serwisie swoje miejsce znalazło też kilkunastu mieszkańców naszego regionu.

Jednym z nich jest Adam Konik. Mężczyzna został skazany na dwa lata więzienia, ale do tej pory nie zgłosił się do zakładu karnego, aby odsiedzieć wyrok. W czerwcu 2006 roku 21-letni wtedy Adam Konik zaatakował na ulicy w Nysie nieletniego Szymona L. Objął szyję chłopca ramieniem i dusząc go, zażądał telefonu komórkowego. Kiedy dostał aparat, uciekł. List gończy za Konikiem wysłał we wrześniu 2007 roku Sąd Rejonowy w Nysie. Od tego czasu szukają go policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Obecnie w nowo powstałym portalu internetowym można znaleźć zdjęcia i dane prawie 2 tys. osób poszukiwanych przez policję w całym kraju. W serwisach zamieszczane są dane tylko tych osób, co do których jest zgoda na publikację wydana przez sąd lub prokuraturę.

Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, pseudonimów, rysopisów, płci, wieku, rodzaju przestępstw, za jakie dana osoba jest poszukiwana, na stronie znajdują się też dane jednostek prowadzących poszukiwania. Baza aktualizowana jest raz dziennie.

- Cały czas uzupełniamy ja nowymi nazwiskami, tak by w niedalekiej przyszłości znalazły się w niej wszystkie osoby poszukiwane listami gończymi ze zgodą na publikację w internecie - wyjaśnia Mariusz Sokołowski, rzeczni prasowy Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Drugim portalem otwartym dziś przez Komendę Główną Policji jest ten dotyczący osób zaginionych - www.zaginieni.policja.pl. Znajdują się w nim zdjęcia i dane osobowe ponad 200 zaginionych osób z całego kraju.

Czytaj więcej o:
  • internet
  • policja
  • poszukiwani
  • zaginieni
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.