Sport
Jesteś tu: Strona główna Sport Siatkówka Artykuł

Dariusz Ratajczak i Andrzej Kaczmarek poprowadzą siatkarzy AZS-u PWSZ Nysa

Dodano: 17 listopada 2009, 19:57 Autor:

Obaj są doskonale znani w Nysie, a w 1998 roku z ówczesną Stalą sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Polski.

Po tym jak w poniedziałek z funkcji szkoleniowca zrezygnował Roman Palacz, zarząd klubu, którego zespół w sześciu kolejkach ligowych nie zdobył choćby punktu, zdecydował się na stanowisku trenerów zatrudnić Dariusza Ratajczaka i Andrzeja Kaczmarka. Obaj w Nysie są doskonale znani. Pierwszy był rozgrywającym Stali, a drugi prowadził zespół w czasach kiedy odnosił największe sukcesy. Wspólnie w 1998 roku sięgnęli po brązowy medal mistrzostw kraju.

Kaczmarek, który ma być teraz asystentem, od kilku lat był głównie kibicem na hali przy ul. Głuchołaskiej, a jako trener pojawiał się tam w 2005 roku, kiedy pomagał Maciejowi Jaroszowi. Z kolei 45-letni dziś Ratajczak, ostatni mecz w Nysie zagrał pod koniec 2004 roku, a w dwóch poprzednich sezonach prowadził czołową drużynę II ligi - Sudety Kamienna Górą. W Nysie ich zadaniem jest uratowanie miejsca na zapleczu ekstraklasy.

- Nie jestem cudotwórcą i ciężko mi powiedzieć dziś co dam drużynie - mówi Dariusz Ratajczak. - Sytuacja jednak gorsza być nie może, jestem tego świadomy, podobnie jak tego z kim będę pracował. To nie jest zespół na czołówkę, ale punkty może regularnie zdobywać. Myślę, że AZS zaskoczył awans do pierwszej ligi i szybko wpadł w dołek, z którego musimy się wydostać. Siatkarze mają kłopot w głowach i będziemy dużo rozmawiać, aby ich odblokować. Mają indywidualne umiejętności, ale nie byli zespołem. Przy zaangażowaniu wszystkich wyjdziemy na prostą.

Czytaj więcej o:
  • Andrzej Kaczmarek
  • AZS PWSZ Nysa
  • Dariusz Ratajczak
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Na co stać w nowym sezonie siatkarzy ZAKSY Kedzierzyn-Koźle?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 27.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.