Siatkarze AZS-u PWSZ Nysa wreszcie wygrali za trzy punkty

Akademicy wreszcie mogą być w pełni zadowoleni.
Akademicy wreszcie mogą być w pełni zadowoleni. Sławomir Jakubowski
Akademicy w meczu o I-ligowe punkty pokonali w Jaworznie Energetyka 3:0. To dopiero ich druga wygrana w sezonie, ale trzeba mieć nadzieję, że pozwoli odbić się od dna.

Energetyk Jaworzno - AZS PWSZ Nysa 0:3 (-21, -19, -23)
Energetyk: Syguła, Nowak, Kaźmierski, Kurian, Gorzewski, Skrzypiński, Rzędzicki (libero) - Szop, Kozioł, Teplin, Kozłowski. Trener Jacek Sowa.
AZS: Górski, Jarząbski, Domonik Piekarczyk, Migdalski, Podgórski, Krypel (libero) - Bułkowski, Grabolus. Trenerzy Dariusz ratajczak i Andrzej Kaczmarek.

Nysanie, wspierani przez głośną grupę swoich kibiców, od początku spotkania osiągnęli przewagę. W pierwszym secie rywal zdołał odrobić straty i był remis 8:8, ale kolejne trzy akcje należały do AZS-u. W kolejnych było jeszcze lepiej (dobre wybloki, kontry Podgórskiego i Migdalskiego) i goście wygrywali 17:11.

Na początku drugiego seta nysanie wypracowali aż pięć punktów przewagi. Było to efektem bardzo dobrych bloków, a po kontrach wygrywali 18:11 i nie dali się zaskoczyć. Równie dobrze podopieczni trenera Dariusza Ratajczaka rozpoczęli kolejną partię. Szczelny blok sprawił, że prowadzili 3:0, jednak następnie stracili cztery punkty z rzędu, a po bloku na Piekarczyku przegrywali 8:10.

Systematycznie zaczęli jednak osiągać przewagę. Wygrywali nawet 18:14 lecz dali się dogonić. Przy stanie 23:24 skutecznie zbił jednak Podgórski.