Zdrowy styl

Skierowanie do lekarza specjalisty nie traci ważności

Dodano: 4 lutego 2010, 10:00

Otrzymałam skierowanie do kardiologa w grudniu zeszłego roku, a termin wizyty w poradni wyznaczono mi na luty tego roku. Czy muszę jeszcze raz wrócić do lekarza, który wystawił mi skierowanie, żeby zmienił jego datę na ten rok? - pyta nasz Czytelnik.

- Nie musi pani wracać do lekarza wystawiającego skierowanie do specjalisty tylko po to, żeby zmienił datę. Ustawa o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych nie precyzuje okresu ważności skierowania do lekarza specjalisty.

Wyznacznikiem ważności skierowania jest istnienie podstaw i celu jego wystawienia. Skierowanie zachowuje ważność tak długo, jak długo są aktualne podstawy do wystawienia skierowania (stan zdrowia pacjenta).

W przypadku konsultacji specjalistycznych skierowanie jest jednorazowe. W przypadku skierowania dla przejęcia leczenia przez innego specjalistę lub okresowej kontroli skierowanie obowiązuje przez cały czas objęcia opieką specjalistyczną.

Natomiast skierowanie na rehabilitację leczniczą do gabinetu fizjoterapeutycznego traci ważność po 30 dniach od daty wystawienia, jeżeli nie zostanie zarejestrowane przez pacjenta w żadnym gabinecie. Ściśle określony jest także okres ważności skierowania do szpitala psychiatrycznego, które wystawiane jest w dniu badania, a jego ważność wygasa po upływie 14 dni od daty wystawienia.

Czytaj więcej o:
  • dobrze radzą
  • lekarz
  • nto
  • porady
  • skierowanie
  • specjalista
  • zdrowie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.nto.pl
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.