Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Nysa Artykuł

Wielka Orkiestra obdarowała szpital w Nysie

Dodano: 9 marca 2010, 10:45 Autor:

Ultrasonograf wart 300 tys. zł trafił wczoraj na tamtejszy oddział dziecięcy. Nie dość, że robi pełną diagnostykę, to jeszcze wyświetla bajki!
8-letniej Julii podoba się nowa aparatura, zwłaszcza kreskówki na monitorze. Personel (od lewej Marta Ruszecka i Irena Rybczak) też jest zachwycony...

8-letniej Julii podoba się nowa aparatura, zwłaszcza kreskówki na monitorze. Personel (od lewej Marta Ruszecka i Irena Rybczak) też jest zachwycony... (fot. fot. Klaudia Bochenek)

Nareszcie będziemy mogły skupić się na samym badaniu, a nie zabawianiu naszych małych pacjentów - uśmiecha się Marta Ruszecka, lekarz na oddziale pediatrycznym w Nysie. - Bo do tej pory wyglądało to tak, że przy diagnozowaniu musiały być przynajmniej dwie osoby: jedna obsługiwała ultrasonograf, a druga odwracała uwagę dzieciaka. To było trudne zadanie do wykonania!

Teraz będzie prościej, bo rolę zabawiacza odegra niewielki monitor, który jest w zestawie razem z nowoczesnym USG ofiarowanym przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Tutaj lecą bajki, a tam jest jeszcze taka lampka, która co chwilę zmienia kolor światła. To też spodoba się maluchom - cieszy się doktor Irena Rybczak z oddziału dziecięcego. - Świetny sprzęt, na który od dawna wszyscy już czekaliśmy...

Bo stary ultrasonograf był już naprawdę wiekowy (14 lat codziennej eksploatacji), a przy tym co rusz się psuł. Nowe urządzenie ułatwi życie całemu personelowi oddziału dziecięcego, a maluchom i ich rodzicom da gwarancję na szybką diagnozę. - Można na nim zdiagnozować wady układu moczowego, tarczycy, a nawet nowotwory w ich bardzo wczesnym stadium - wylicza Ewa Sachaj, ordynator oddziału. - A im wcześniej je wykryjemy, tym większa będzie szansa na ich wyleczenie.

Nowoczesne USG to nie jedyny prezent fundacji dla nyskiego szpitala. W poprzednich latach trafiały na oddział pulsoksymetry, aparaty do całodobowego ekg i pomiaru ciśnienia, kardiomonitor i łóżeczka. Dyrektor Norbert Krajczy szacuje, że strumień Owsiakowej pomocy to sprzęt na kwotę przeszło miliona złotych.

Podczas wczorajszego uroczystego przekazania aparatu dla szpitala obecni byli przedstawiciele nyskiego sztabu WOŚP, który podczas tegorocznego Wielkiego Finału zebrał blisko 20 tys. zł. - Fajnie zobaczyć efekty naszej pracy - cieszył się Tomasz Ogrodowczyk. - W takich momentach utwierdzamy się w przekonaniu, że cała akcja Owsiaka nie idzie na marne!

Czytaj więcej o:
  • Nysa
  • ultrasonograf
  • wielka orkiesta światecznej pomocy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Nie ma chętnych na obiekty po zlikwidowanej cukrowni w Otmuchowie

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Opozycja znów chce referendum w sprawie sprzedaży nyskiego rynku. Czy popierasz ten pomysł?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 111.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.