Pieniądze leżą w internecie

Redakcja
– Chcę założyć portal internetowy związany z pożyczkami społecznościowymi, tzw. social lending – opowiada Mariusz.
– Chcę założyć portal internetowy związany z pożyczkami społecznościowymi, tzw. social lending – opowiada Mariusz.
Pomysł nr 10. Portal finansowy zamierza stworzyć Mariusz Łupicki, student bankowości w WSB w Opolu.

Pochodzący z Krapkowic 33-latek jest na etapie sprawdzania od strony prawnej, czy pomysł jest do zrealizowania. Zdecydował się na przetestowanie go w ramach preinkubacji w AIP WSB, uczelni, gdzie studiuje na I roku bankowości. - Chcę założyć portal internetowy związany z pożyczkami społecznościowymi, tzw. social lending - opowiada Mariusz Łupicki.

Podobne produkty już istnieją na rynku. Pomysł Mariusza tym różni się od innych, że biorący kredyty będą musieli zaoferować jakąś wartościową rzecz w zastaw w zamian za pożyczkę. Pieniądze byłyby więc dobrze zabezpieczone.

- Z takiego portalu chętnie skorzystają osoby, które szybko potrzebują gotówki, a wiadomo, że procedury bankowe trwają długo. Wprawdzie na rynku są firmy, które oferują pożyczki od ręki, ale bardzo drogo i jest to ustalane przez pożyczkodawcę. Tutaj strony będą mogły się porozumieć co do wysokości odsetek. Administrator portalu w te sprawy nie będzie ingerował - opowiada student WSB.

Nie ukrywa on, że portal byłby także platformą dla osób, które mają "złe" historie kredytowe w bankach i którym te instytucje odmawiają udzielania kredytów, a które jednak mają jakieś wartościowe rzeczy, stanowiące gwarancję wypłacalności. Dla banków taki zastaw jest nie do przyjęcia, ale dla osoby fizycznej, która chce zarobić na tym, że ma więcej gotówki - tak.

Zdaniem Mariusza Łupickiego social lending czy social banking, jak po angielsku nazywają się takie portale, powinien ożywić polski rynek bankowy i wygenerować na nim większy ruch. Platforma pożyczkowa miałaby służyć klientom z całej Polski.

Założenie portalu Mariusz chce zlecić profesjonalnej firmie, bo zdaje sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie danych użytkowników.

Gdyby zdobył jedną z nagród w naszym konkursie (mamy po 3000 zł dla sześciu najlepszych pomysłów z przeznaczeniem na szkolenia), to zdecydowałby się na podniesienie wiedzy z zakresu ochrony prawnej związanej z marką firmy.

Prawo to jego pierwsza przed bankowością pasja. Po skończeniu szkoły logistycznej i zdobyciu doświadczenia zawodowego w tej branży zdecydował się podjąć studia prawnicze i z bankowości równocześnie. Jednak nie udało mu się pogodzić obydwu kierunków.

Opolski student bierze też udział w konkursie AIP Seed Capital fundacji AIP. Liczy, że dzięki temu uda mu się zdobyć kapitał na rozkręcenie firmy (można tam wygrać 100 tys. zł), którą nazwał One of us.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska