Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Opole Artykuł

Terroryzowali opolskie puby, grozi im 12 lat

Dodano: 14 lutego 2011, 19:30 Autor:

Siedmiu mieszkańcom Opola w wieku od 19 do 35 lat grozi od 2 do 12 lat więzienia.
Bandyci na celownik wzięli też pub przy opolskim Dworcu. Wszczynali tam awantury, demolowali lokal. Szefowi natomiast doradzili, że jeśli chce mieć spokój, to powinien zatrudnić ochroniarzy - oczywiście tych z polecenia.

Bandyci na celownik wzięli też pub przy opolskim Dworcu. Wszczynali tam awantury, demolowali lokal. Szefowi natomiast doradzili, że jeśli chce mieć spokój, to powinien zatrudnić ochroniarzy - oczywiście tych z polecenia. (fot. fot. sxc)

– Postawiliśmy im już zarzuty pobicia, rozbojów, kierowania gróźb karalnych. Grozi im za to od 2 do 12 lat więzienia – wyjaśnia Paweł Nowosielski, zastępca prokuratora okręgowego w Opolu.

Według śledczych główne skrzypce w całym przedsięwzięciu miał grać 27-letni Gracjan D. i jego starszy o trzy lata brat. To właśnie oni razem z kompanami w listopadzie 2009 roku zgłosił się do właściciela jednego z opolskich pubów.

Mężczyźni złożyli mu propozycję nie do odrzucenia. Sprzedajemy w twoim lokalu nasz alkohol, zatrudniasz też naszego człowieka, który dopilnuje interesu. Żeby zrobić wrażenie na właścicielu, grozili mu i jego rodzinie, zdemolowali pub.

Bandyci na celownik wzięli też pub przy opolskim Dworcu Głównym PKP. Wszczynali tam awantury, demolowali lokal. Szefowi natomiast doradzili, że jeśli chce mieć spokój, to powinien zatrudnić ochroniarzy - oczywiście tych z polecenia.

- Jak ustaliliśmy mężczyźni bardzo często nie płacili też rachunków w restauracjach i pubach – dodaje prokurator Nowosielski.

Według prokuratury ukoronowaniem działalności grupy była próba sterroryzowania właściciela restauracji "Zorba” w Opolu.

Kiedy nie zostali wpuszczeni do środka, wówczas jeden z bandytów podpalił stojącą na zapleczu butlę z gazem i położył obok trzech innych.

Gdyby nie szybka reakcja pracowników "Zorby”, w powietrze mogłaby wylecieć nie tylko restauracja warta ponad pół miliona złotych, ale pobliska kamienica oraz znajdujący się tuż obok internat Zespołu Szkół Mechanicznych.

Grupa wpadła w czerwcu ubiegłego roku. W zatrzymaniu mężczyzn brali udział antyterroryści.
- Śledztwo w tej sprawie dobiega już końca, natomiast akt oskarżenia do sądu będziemy kierować za dwa lub trzy miesiące – kończy Paweł Nowosielski.

Czytaj więcej o:
  • opole
  • prokuratura
  • zorba
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Historia rocka na fotografiach już w Opolu

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Prezydent Opola zmienił zastępców. Czy to dobra decyzja?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 605.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.