Rolnicy z niemieckiej Hesji odwiedzą uczniów i nauczycieli namysłowskiego Zespołu Szkoł Rolniczych

Dodano: 8 kwietnia 2011, 19:15 Autor:

Wizyta ma charakter roboczy. Goście chcą poznać gospodarstwa działają na podnamysłowskich wsiach. Zostaną też omówione plany współpracy pomiędzy zachodnimi sąsiadami, a szkołą.
Namysłowski Zespół Szkół Rolniczych to jedna z dwóch szkół w kraju, gdzie organizowane są zagraniczne praktyki dla dużej grupy ponad 70 uczniów.

Namysłowski Zespół Szkół Rolniczych to jedna z dwóch szkół w kraju, gdzie organizowane są zagraniczne praktyki dla dużej grupy ponad 70 uczniów. (fot. Tomasz Dragan)

Przyjazd delegacji rolników z Hesji to również okazja do prezentacji szkoły, jej uczniów. Dotychczas to nasza młodzież gościła w domach niemieckich gospodarzy podczas dorocznych praktyk zawodowych.W tym roku na naukę do Hesji pojedzie kolejna grupa uczniów "rolnika".

- Nie ukyrwamy, że z Hesją współpracuje nam się doskonale - podkreśla Adam Hubicki, wicedyrektor Zespołu Szkół Rolniczych i autor projektów unijnych, dzięki którym młodzież wyjeżdża zagranicę. - Liczymy, że nasi zachodni sąsiedzi będą nadal zadowoleni z pobytu i pracy młodzieży. Stąd też chcemy pokazać im jak działają nasze gospodarstwa i czego polska młodzież może nauczyć się przebywając w Niemczech.

Dodajmy, że w tym roku na miesięczne zagraniczne praktyki do Niemiec oraz Anglii i Włoch pojedzie ponad 70 uczniów "rolnika". Adamowi Hubickiemu udało się dla nich zdobyć ponad 170 tys. euro na szkolenia.

Czytaj więcej o:
  • edukacja
  • Namysłów
  • nauka
  • oświata
  • szkolnictwo
  • ZSR
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Namysłów kupił nową kabinę do sortowania odpadów, ale nic nie zastąpi mieszkańców. Czy ty sortujesz swoje śmieci?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 65.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.