Tabletki na poronienie. Możesz przestać być matką za zaliczeniem pocztowym

Dodano: 5 maja 2011, 6:00 Autor:

Choć w Polsce aborcja jest nielegalna, kobieta niechcianej ciąży może się pozbyć w 5 minut. To jednak duże niebezpieczeństwo.

Piotr Pośpiech, ginekolog, położnik

Zażywanie takich tabletek w domu można porównać do rozbrajania bomby w garażu. Nie musi się nic stać, jednak znacznie częściej ma to tragiczne skutki. Ich zażycie wpływa na cały organizm i może powodować zapaść, krwotoki i trwale uszkodzić układ krwionośny. Gdy wystąpi silne krwawienie danego narządu, może okazać się, że jedynym ratunkiem jest jego usuniecie, w tym przypadku macicy. Misoprostol jest podawany pod ścisłą kontrolą lekarzy, którzy mają niezbędną wiedzę, sprzęt i środki farmakologiczne na wypadek powikłań.

Tyle czasu potrzeba na zamówienie w internecie tabletek wywołujących poronienia. ”Potrzebujesz pomocy. Jesteś w ciąży, a nie chcesz jeszcze być matką. Proponujemy ci skuteczny zestaw, oryginalnych tabletek poronnych” - to jedno z licznych ogłoszeń jakie można znaleźć w sieci.

Osoby, które nimi handlują podają adresy email, numery komunikatorów, a nawet telefonów. Postanowiliśmy zadzwonić po jeden z nich. - Nie ma problemu, tabelki możemy wysłać pocztą i jutro już będą u pani - usłyszałam od sprzedawcy. - Mają 100 procentową skuteczność, więc problem będzie miała pani z głowy.Mój rozmówca odpowiada jak działa lek, o ewentualnych komplikacjach i wykryciu substancji w nim zawartych przy rutynowych badania. - Nie ma się co obawiać - mówi. - Lek powoduje obumarcie zarodka i skurcze macicy. Nie ma też żadnych powikłań, ewentualnie niewielkie krwawienie.

No i nie pozostawia śladu.Misoprostol, który proponuje, to lek niedostępny w aptekach. Jest stosowany wyłącznie w szpitalach w przypadkach poronień, obumarłej ciąży lub wywoływania porodu. Funkcjonuje on także pod nazwą cytotec i arhrotec. Na ulotkach tych leków można przeczytać, że są poznaczone m.in. dla osób z chorobą wrzodową i zwyrodnieniową stawów. Tabletki można kupić już za 20 złotych, do wykonania aborcji farmakologicznej jest ich potrzebnych 12. - Wszystkie ulotki są w języku polskim - mówi mój rozmówca i dodaje, że może przesłać paragon jako dowód legalnego zakupu.

W Polsce handel lekami na receptę lub do użytku szpitali, bez zezwoleń jest łamaniem prawa. Za ich sprzedaż grozi grzywna, a nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Jednak internetowi sprzedawcy czują się bezkarnie. - Nie mamy żadnych prawnych instrumentów i technicznych możliwości do śledzenia stron i forów internetowcyh - mówi Marek Brach, opolski wojewódzki inspektor farmaceutyczny. - Niektóre leki przepisywane są na receptę, bo ich zażywanie musi odbywać się pod kontrolą lekarza. Są to m.in. wszystkie leki hormonalne.
W Polce aborcja jest nielegalna. Za jej wykonanie, lub pomoc w zabiegu grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Do ośmiu lat wiezienia jeżeli dziecko mogło samodzielnie żyć poza ciałem matki.

Czytaj więcej o:
  • płód
  • poronienie
  • tabletki
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.