Karate Kyokushin. Opolanka znowu mistrzynią Austrii

Archiwum klubowe
Aleksandra Radziewicz wygrała konkurencję kata podczas zawodów w Wiedniu.

Reprezentanci Opolskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w stolicy Austrii w otwartych mistrzostwach tego kraju.

Aleksandra Radziewicz w bardzo mocnej stawce w konkurencji kata (pokazy) okazała się najlepsza i tym samym obroniła tytuł, który zdobyła rok temu.

Oprócz naszej znakomitej zawodniczki startowała też młodzież. Z jej grona najlepiej wypadła Paulina Żmuda, która w kata w swojej kategorii wiekowej (11-14 lat) zajęła 2. miejsce. Brązowy medal w tej samej kategorii wywalczyła Agata Chaba. To jej duży sukces, gdyż jest to pierwszy międzynarodowy medal zawodniczki.

Wśród chłopców Michał Wachnicki (kata do lat 10) zajął 5. miejsce, a Rafał Rajski (kata 11-14 lat) był ósmy. W kumite (walki) rywalizował Bartosz Trojan. Stoczył on bardzo dobrą walkę, w której był aktywniejszy i silniejszy od swojego przeciwnika, ale pechowo ją przegrał.