Opolski Hipokrates

Aleksander Wojtyłko, znany chirurg dziecięcy z Opola jest w czołówce plebiscytu 'Opolski Hipokrates'.

Dodano: 1 września 2011, 18:00 Autor:

W głosowaniu czytelników w kategorii Lekarz Roku o godz. 16.00 zajmował czwarte miejsce.

Rodzice małych pacjentów chwalą doktora Wojtyłkę za nieprzeciętne umiejętności i bardzo ciepłe podejście do dzieci. A maluchy wręcz uwielbiają labradora pana doktora. Przy Tosi łatwiej znoszą wizytę w gabinecie chirurga dziecięcego i chętnie dają się zbadać.

Pan doktor, specjalista z zakresu chirurgii dziecięcej, jest lekarzem od 29 lat. Pracował w Szpitalu Wojewódzkim oraz Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu. Cały czas przyjmuje małych pacjentów i wykonuje u nich zabiegi chirurgiczne, bo ta praca to jego wielka pasja.

- Ja zawsze chciałem pracować z dziećmi, a jednocześnie ciągnęła mnie chirurgia, więc uznałem, że mogę te dwie rzeczy ze sobą połączyć - wyznaje Aleksander Wojtyłko. - I szczęśliwie mi się to udało.

Doktor Wojtyłko jest autorem dwóch istotnych rozwiązań. W roku 1989 wprowadził na Opolszczyźnie ambulatoryjną chirurgię dziecięcą, czyli chirurgię jednego dnia.
- Pozwala to uniknąć dziecku dłuższego pobytu w w szpitalu, związanego z tym stresu - zaznacza pan doktor. - I to się świetnie sprawdziło.

Natomiast 10 lat później “wyszedł” z poradnictwem z zakresu chirurgii dziecięcej w teren, aby oszczędzić rodzicom jeżdżenia z pociechą np. z drugiego krańca województwa do Opola. Obecnie konsultacyjne poradnie chirurgii dziecięcej działają w 5 miastach: w Nysie, Brzegu, Namysłowie, Kluczborku i Krapkowicach. Dr Wojtyłko przyjmuje małych pacjentów w każdej z nich.

On też zapoczątkował na Opolszczyźnie rozwój urologii dziecięcej.

Opolski chirurg dziecięcy znany jest z wyjątkowego: ciepłego i bardzo życzliwego podejścia do małych pacjentów. Maluchy uwielbiają jego labradorkę Tosię, która towarzyszy często panu doktorowi w trakcie przyjęć w gabinecie, jeździ z nim na wizyty dmowe. - Wiem, że łamię konwenanse, ale dziecko widząc pieska, już się nie boi gabinetu, badania - mówi Aleksander Wojtyłko . - Tosia leży sobie obok, a ja mogę wtedy malucha spokojnie obejrzeć.

Dr Wojtyłko prowadzi też zajęcia w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu i Politechnice Opolskiej na wydziale fizjoterapii.

Do do godz. 15.00 Aleksander Wojtyłko zajmował w naszym plebiscycie, w kategorii Lekarz Roku, czwarte miejsce. Ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna, to już po południu, na trzecią pozycję wysunęła się Elena Marguła, neurolog z Ozimka, która uzyskała do wczoraj 164 głosy (rano miała ich 12). Jak więc widać, wszystko jest w rękach czytelników i wszystko jeszcze może się zmienić.

Na razie wśród lekarzy prowadzi Jarosław Mijas ze Strzelec Op., a wśród pielęgniarek i położnych - Anita Stampska z Olesna.

Czytaj więcej o:
  • opolski hipokrates
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.nto.pl
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.